ARTIK YOLCULUKLAR NAVIBRATION YAKLAŞIMI İLE DAHA KOLAY VE ERİŞİLEBİLİR OLACAK

Daha çok kısa bir zaman öncesine kadar bir noktadan bir noktaya giderken ya da araç ile seyahate çıkarken önce elimize bir harita alır, hangi yolları kullanacağımızı ezberlemeye çalışır, sonrasında ise gideceğimiz yere varmaya çalışırdık. Muhtemelen bir kaç defa kaybolur, taksicilere ya da etraftaki esnafa sora sora varacağımız yere ulaşırdık. Atalarımız sora sora Bağdat bulunur demişler ama günümüzde muhtemelen sora sora bulamayacağımız yerler ve coğrafyalarda var. Sonraları çıkan Google haritaları sayesinde çıktı almaya ve haritanın bizlere çizdiği rotayı takip etmeye başladık. Ancak günümüz teknolojisinde bir yerden bir yere girmek daha da kolaylaştır. GPS sayesinde istediğimiz noktadan istediğimiz noktaya bizi götüren programlar bulunmakta. Özellikle küreselleşme çağını yaşayan dünyamızda teknolojinin inanılmaz gelişimi ile birlikte ulaşım imkanlarının artması ve internet sayesinde  iletişim şekillerinin çoğalması insanların bilmedikleri coğrafyaları keşfetme, ziyaret etme güdüsünü de harekete geçirmiştir. Bu sayede insanlar yeni kültürler, yeni lezzetler ve yeni insanlarla tanışmak için tatillere, turlara çıkmaya başlamışlar ve bu sayede istedikleri müzeyi, tarih, binayı, bir doğa harikasını gezmenin tanıdı çıkarmışlardır.

İşte insanların bu hareketliliğinden yola çıkan ve bildiğimiz teknolojilerin dışında bir yenilik olan blok zincirinin gücünü kullanan Navibration Experiences yaklaşımı,  dünyanın ilk sesli rehberli tur platformunu devrimsel bir şekilde karşımıza çıkarmaktadır. Aslına bakılırsa çok büyük bir ihtiyaca cevap veren bu yaklaşım sayesinde insanların önceki deneyimlerinin farkına varacak ve onların bilgi ve tecrübelerinden paylaşmış olacağız. Mesela çok ünlü bir tarihçiden Versailles Sarayını ve müzesini gezdiğinizi düşünün. Onun harikulade ve bilgi dolu anlatımı ile bir tur yapmak varken kendi başımıza gezmek istemeyeceğiz.

İşte bu platformda kullanıcılar içerikler oluşturacaklar ve blok zinciri teknolojisine dayanan hem şeffaflık hem uygun teşvikler ve ödüller ile  bu içerikleri platformda yayınlayacaklardır. Bu süreçte ise kullanıcı katılımları için akıllı sözleşmeler bulunacak ve dünyayı bize yeniden tanıtacak ve keşfettirecek bir yaklaşım karşımıza çıkmış olacaktır.

Aslına platform ile ilgili bizlere sunulan dökümanlara ve internet sitesine baktığımda dikkatimi çeken en önemli ayrıntılardan birisi birçok kurumsal ve profesyonel ortakla çalışan Navibration platformunun ortaklarının arasında İspanya Devletinin bir bakanlığının da bulunması kurumsallık ve profesyonellik göstergesi olmakta. Kısaca patentli bir teknoloji geliştiren İspanya merkezli bir teknoloji şirketi olan Navibration, bilinmeyen yerlerde hareket etmemizin yanı sıra aynı zamanda keşfetme yolunu da yeniden belirleyecek olan yeni nesil navigasyon sistemi de bizlerin hizmetine sunacak. Demin de bahsettiğim gibi dünyanın ilk sesli rehberli turlarını bizlere sunacak olan bu platform sayesinde   kullanıcılar tarafından oluşturulacak içerikler blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilen platform sayesinde bizlerin hizmetine sunulacak ve bizlerde keyifli bir şekilde turumuzun ve gezimizin tadını çıkartacağız.

Bu platformun devrimsel özellikleri sayesinde bir geziye ya da tura çıkarken daha önce burayı ziyaret eden ve kullanıcıların bizler için hazırladıkları içerikleri dinleyerek bu yerler hakkında bilgi almış olacağız. Bu proje de yine en çok dikkat çeken konulardan biri de bu platforma içerik hazırlayanlar arasında ünlü gezginlerin, tarihçilerin, yazarların, gazetecilerin, şehrin ileri gelenlerinin, mimarların da bulunması mümkün olacaktır. Böylece ünlü bir müzenin müdüründen o müzenin tanıtımını dinlemek istemez misiniz? Buna vereceğiniz cevap muhtemelen evettir. Çünkü bu sayede en ince detayları bile öğrenmiş olacaksınız.  Böylece siz gittiğiniz yere göre platforma yüklenen her yeni tur, akıllı sözleşmelerin kullanımı ile gerçekleşecek bir satış ve alış imkanına sahip olacaksınız. İlaveten kullanıcılar titreşimden yararlanan patentli navigasyon sisteminin kullanılmasıyla birlikte bir konumdan diğer bir konuma çok rahatça gitme imkanı da bulabileceklerdir.

Platform kapsamında sunulacak en önemli devrimsel hizmetlerden biri de navigasyon sistemi ve Navibration Experiences rotalarının insanlara bir saat ve bir baston şeklinde sunulacak olmasıdır.  Örneğin bu ürünlerden ilki giyilebilir bir cihaz olan ve titreşimi ile navigasyon sistemi içeren akıllı bir saattir. Burada bu saat sayesinde insanlar  coğrafi olarak sınır tanımaksızın dünyanın her yerinde hem seyir halinde hem de ses rehberli rotaları ile doğrudan hedeflerine saat yardımı ile gidebileceklerdir.

 

İkinci en önemli ürün ise Navibrasyonlu bastondur. Bu devrimsel ürün esas olarak görme engelli olanlara yönelik olarak hizmet veren Navibration Watch’a çok benzer bir teknik ile çalışacaktır. Eklenen bir titreşim özelliği ile navigasyon sistemi sayesinde engelli insanlarımız bu baston yardımı ile daha rahat seyahat edebileceklerdir.

En önemlisi de bu iki devrimsel ürün de hem çok beğenilecek hem de görme engelli insanlara bir umut ışını olacaktır.

Son olarak bu platformun ICO tanıtım ve satış faaliyetlerine destek olarak Bountyhive şirketinin tercih edilmesi  sayesinde projenin bu başarılı ve uzman ekibinin vereceği destekle hedefine daha da yaklaştığını söyleyebilirim.

Bountyhive Kullanıcı Adı: https://bountyhive.io/browse/Navibration

Token ve ICO Bilgileri

  • Ön ICO: 15 Ekim 2018 ile 5 Kasım 2018 arası
  • ICO Zamanı: 15 Kasım 2018 ile 5 Aralık 2018 arası
  • Token Simgesi: NAVI
  • Fiyatı: 1 NAVI = 0.05 USD
  • Platform: Ethereum
  • Kabul Birimi: ETH, BTC, Fiat
  • Soft Cap: 500.000 USD
  • Hard Cap 6.000.000 USD

Yol Haritası

Proje Ekibi

Faydalı Linkler

https://www.navibration.com

https://www.navibration.com/Navibration-whitepaper-EN.pdf

https://t.me/NAVIBRATION_INFO

https://twitter.com/Navibration

https://www.linkedin.com/company/27109610/

https://www.facebook.com/Navibration-1526002337730386/?fref=nf

https://www.youtube.com/channel/UCPW08n-fzjQbZME1MHAirAQ

 

Bountyhive Kullanıcı Adı: https://bountyhive.io/browse/Navibration

Bountyhive Kullanıcı Adı: roadsafety

 

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, ico

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir