BİLİMSEL YAYINCILIĞIN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYAN PROJE: ORVIUM

2.jpg

Bilim insanoğlunun hayatını kolaylaştıran ve refahını ve gelişimini sağlayan teknolojidir. 17. Yüzyılda yaşamış İngiliz düşünürü Francis Bacon’nun da ifade ettiği gibi “Bilgi güç kaynağıdır”. Günümüzde pek çok gelişmiş ülke bilim ve teknolojiyi kalkınma modellerinin ana ekseni olarak görmüşlerdir. Bilimle teknoloji arasında sıkı bir ilişki vardır, bilimsel çalışmalar uygulamaya elverişli bilgi üreterek teknolojik gelişmeye yol açarken, teknolojik gelişmeler de bilimsel araştırmanın daha uygun şartlarda yapılmasını sağlayarak bilimsel gelişmeyi hızlandırmaktadır. Özellikle 1950’li yıllardan itibaren hayatımıza giren bilgisayar ile birlikte bilim-teknoloji ilişkisi arasındaki döngü giderek daha kısa sürede tamamlanır olmuştur. Bilgisayarlar bilim adamlarının araştırmalarına yardımcı olmakla kalmayıp bu araştırma sonuçlarını yayın haline getirip saklanmasını ve bilginin transferini kolaylaştırmıştır. Bilim adamlarının geçmiş çalışmaları kolaylıkla arayıp bulmalarını sağlayan, yeni çalışmalarla bilimsel teknolojiye katkı sağlayan pek çok yayın bu sayede güvenilir bir şekilde saklanmıştır. Ancak bu gelişmelere rağmen bilimsel yayıncılık sektörünün bir çok sorunu bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi bilimsel yayınların gizliliği ve karlılığının yüksek maliyetler nedeniyle düşüklüğü sorunudur. Bu noktada imdadımıza bilimsel yayınların yaşam döngülerini uzatan ve ilgili bilimsel verilerin doğru bir şekilde yönetilmesini sağlayan merkezi olmayan blokzincir teknolojisinin yeni ürünü Orvium platformu çıkmaktadır.

00005.png

Orvium platformu üzerinde tüm kullanıcıların bilimsel yayınları kamuya açık olacak şekilde izlenecek ve bilimsel hakem heyetlerinin kararları şeffaf bir şekilde görülebilecek, hakem heyetinin kabul ve red kararlarına ilişkin gerekçeler izlenebilecek, telif hakkı ve lisansına ilişkin her türlü hukuksal düzenlemeler yapılabilecektir. Platformun amacı bilimsel yayın yapanların paylaşımlarına yardımcı olmak, yayın pazarının sorunlarına çözümler sunmak ve yayınların kalitesini ve etkinliğini artırmaktır. Platform üzerinde kullanıcılar özel telif hakkı ve lisansına sahip olabilecek, yayınları asla gecikmeyecek, bilim insanlarının yayınları üzerinden ödüller kazanması desteklenecek, yayınlar hakem heyetinden geçince merkezi olmayan dergilerde düşük maliyetlerle yayınlanabilecektir.

4.jpg

Bilime çok büyük katkıda bulunacağını düşündüğüm Orvium projesinin dijital tokenı ORV’dir. Platform üzerinden tüm ödemeler ve ödüller ORV tokenı ile yapılacaktır.

03.jpg

Son olarak bu projenin bütün tanıtım faaliyetleri Amazix isminde kurumsal ve alanında başarılı bir şirket tarafından yürütülmektedir. Profesyonel kadrosu ile birlikte Amazix’ i seçmek Orvium platformunun başarılı bir ICO dönemi geçireceğinin en büyük kanıtıdır.

ICO Bilgileri ve Token Satışı

5.jpg

Yol Haritası

6.jpg

Orvium Ekibi

Orvium platformu nün un başarılı ekibi son derece basit, güvenli ve teknik olarak güçlü bir platform sunmak için tüm gelişmiş hizmetleri teknolojiden de istifade etmek suretiyle müşterilerine sunmayı hedeflemektedir. Yukarıdaki yol haritası da bu amaçlar doğrultusunda detaylı bir şekilde hazırlanmıştır. Yenilikçi uygulamanın arkasındaki başarılı ekibin bu alanla ilgili ciddi tecrübesi ve birikimi bulunmaktadır.

7.jpg

Referanslar

Orvium platformu ile ilgili daha fazla bilgi için faydalı linkler olarak sizlere sunduğum internet sitesine ve teknik rapora bakmanızı ayrıca telegram başta olmak üzere sosyal medya platformlarına üye olmanızı tavsiye ederim.

https://orvium.io/
https://orvium.docsend.com/view/nvr6ywj
https://twitter.com/orvium
https://t.me/orvium
https://www.reddit.com/r/Orvium/
https://www.facebook.com/orvium.io
https://www.linkedin.com/company/orvium
https://medium.com/@orvium
https://www.instagram.com/orvium/
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3565166
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3535259.0

Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, ico

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There is something wrong with the server