Blokzincir teknolojisinin getirdiği en önemli belki de adından en çok söz ettiren yeniliği hiç kuşkusuz kripto para birimleridir. Kripto para kullanımı maalesef günümüzde halen yaygın olarak kullanılmamaktadır. Halbuki kripto paraları kullanmak hem çok avantajlı (komisyonlar çok daha düşük) hem de bankalar gibi merkezi bir otoriteye ve aracıya ihtiyaç duymadan ödeme yapma kolaylığına sahip. Tüm bu avantajlarına rağmen halan yaygın olmamasının en önemli sebepleri ise hukuksal belirsizlikler ve insanların kripto paralarla ödeme yapma opsiyonuna sahip olamamasıdır. İşte tam bu noktada Coinnup kripto paraların yaygın kullanılabilmesini sağlayacak çözüm önerileri sunarak karşımıza çıkmaktadır.

Bugün size Tayyab Rahman tarafından 2017 yılı Mart ayında kurulan Coinnup İco hakkında bilgi vermek istiyorum. Avustralya’daki Griffith Üniversitesi’nden pazarlama ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi alan Tayyab Rahman şirketin ceo’su olarak göre yapmakta. Şirket, Avustralya’nın Perth adlı şehirde faaliyet göstermekte. Coinnup platformu, geleneksel para birimleri ile yeni kripto para birimleri arasındaki uçurumu kapatmak için çalışan yeni bir satış noktası (POS) ağıdır. İnsanların günlük temel ihtiyaçlarını satın almak için kullandıkları geleneksel paralar gibi kripto para kullanmalarını da yaygınlaştırmayı ve insanların kolaylıkla kullanabilmelerini sağlayan blokzincir teknolojisini başarı ile kullanan bir projedir. Coinnup projesinde Tayyab Rahman’a yardımcı olan dev bir kadro yer almaktadır. Söz konusu ekip alanında uzman tam yığın geliştiricilerden, ön uç geliştiricilerden, UI / UX tasarımcılardan, pazarlamacılardan ve Android geliştiricilerinden oluşmaktadır.

Coinnup uygulaması, tüm kullanıcılar için dijital varlık yönetiminin tüm ana bileşenleri arasındaki noktaları birleştirerek birleşik bir arayüz sunmayı amaçlamaktadır. Coinnup ekosistemi, dijital ekonomiyi yönlendiren tüm ana bileşenleri düzene sokmakla kalmayıp, son derece basit, taşınabilir, güvenli ve teknik olarak sağlam bir platform sunmak için tüm teknolojik gelişmeleri anında takip etmekte hatta öncü olmaktadır. Coinnup platformu, kullanıcılarına 7 gün 24 saat birden çok dil ile müşteri desteği sağlamaktadır. Bununla birlikte kullanıcılarına finansal hizmet sunabilmek için bankalardan ve aracılardan çok çok daha hızlı ve az maliyetsiz olarak para çekme, eft, havale işlemi yapma vb. her türlü işlemlerin yapılabileceği merkezi olmayan bir platformdur.

Coinnup platformu yukarıda da bahsettiğim gibi destek hattı ile kullanıcıların sorunlarına çözüm aramakta ve bu çözümleri web sitesinde yayınlamaktadır. Coinnup kullanıcıların aşağıdaki konularda dikkatlerini çekmektedir;

·        Kripto paralarda sık rastlanan güvenlik ve zaman kontrolü sorunu,

·        Şirketten şirkete ticaretin yavaş olması ve zaman kaybına yol açması,

·        Kripto paraların günlük market alışverişlerinde ve e-ticarette yaygın olarak kullanılamaması,

·        Alt para birimleirnin satın alınmasında ve ya takasında yaşanan sorunlar vb.

Yukarıda sıraladığım sorunlar ve daha fazlasına çözümler sunan Coinnup’ın sunduğu bazı çözümler ise şöyle;

·        Portföy Yönetim sistemi kurmak ve kullanıcıların dijital varlıklarını kaydeden, takip eden ve hatta varlık alım satımların geçmiş hareketlerini tutan bir raporlama hizmeti sağlamak.

·        Kimlik Doğrulama Merkezi kurarak, kullanıcıların anında kimliklerini doğrulayarak oluşabilecek güvenlik zafiyetlerinin önüne geçmek ve işlemleri gereksiz kimlik kontrolü ile vakit kaybetmeksizin hızlı gerçekleştirilmesini sağlamak.

·        Satış noktası sistemi kurarak kullanıcıların coinnup POS sistemi üzerinden günlük giderlerini ve kripto para alımlarını kolaylaştırmak ve tüccarlar için daha az maliyetli yatırım yapmalarına imkan sağlamak.

·        Kullanıcılarına kişisel cüzdanlar vermek ve bu cüzdanlar ile bitcoin, ethereum, ripple başta olmak üzere birden çok kripto para birimi ile sorunsuzca değiş tokuşun yapılabildiği, kullanıcıların geleneksel kur riski gibi riskleri taşımalarını engelleyen bir ekosistem kurmak.

 

ICO Bilgileri ve Token Satışı

Coinnup ico’nun 2018 dördüncü çeyreğinde halka açılması ve token dağıtımına başlaması planlanmaktadır.

Yol Haritası

Coinnup Ekibi

Referanslar

https://www.coinnup.com/

https://t.me/coinnup

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2831429

https://medium.com/@coinnupico

https://www.reddit.com/u/coinnup

 

BTT Linkim: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Bountyhive Kullanıcı Adı: roadsafety

 

 

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
ico

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir