DAFZO’NUN BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ ÇÖZÜMLERİ SAYESİNDE LOJİSTİK SEKTÖRÜ DAHA HIZLI VE VERİMLİ OLACAK

Screenshot_19.png

Küreselleşen dünyamızda her alanda yaşanan gelişmelerin arka planındaki teknoloji ve ulaşım altyapısı sayesinde bir yandan mesafeler kısalmış, bir yandan da iletişim imkânları hiç olmadığı kadar artmıştır. İnternetin ve sunduğu avantajların bizlere sunduğu kolay ve konforlu hayat tarzı bizleri başka bir boyuta taşımıştır. Artık her bilgi ve bilgiye ulaşma yolunu bize öğreten internet sayesinde iş ve işlemlerimizi dijital ortamlarda halletme kolaylığı sayesinde zamandan çok önemli miktarlarda tasarruf etme şansımız da oldu. Başta alışveriş alışkanlıklarımızı değiştiren internet sayesinde artık mağaza mağaza gezme yerine market alışverişimizden bebek bezine kadar her gereksinimimizi e-ticaret sitelerinden birkaç tıkla alma lüksüne kavuştuk.

Screenshot_13.png

Artık dünyamızın küçülten, mesafeleri kısaltan teknoloji sayesinde dünyanın bir ucundan sipariş ettiğimiz mal ve hizmeti birkaç gün sonra kapımızda görebiliyoruz. Bütün bunların farkında olan iş dünyası artık mal ve hizmetleri üretirken dünyanın her köşesini bir pazar kabul ederek, üretim, satış, pazarlama ve reklam faaliyetleri yürütmekte ve ürettiği malın dünyanın her köşesine sürekli gelişen lojistik sektörü sayesinde ulaşacağını da bilmektedir. Aslında ticarette yaşanan inanılmaz gelişmelerin arkasında devasa bir teknolojik altyapıya sahip lojistik sektörü bulunsa da artık bu sektöründe revize edilme zamanı gelmiştir. Bu sektör detaylı olarak incelendiğinde teknolojik gelişmeler ile birlikte sistemi yenileyecek ve daha verimli hale getirecek projelerin olmadığı hemen dikkati çekmektedir.

Çünkü dünya genelindeki geleneksel sistemin en belirgin özelliği finansal aracıların var olması, lojistik dağıtım sisteminde yer alan mal ve hizmetlerin zamanında ulaştırılamaması ve bu sebeple dağıtım için yeniden zaman ayarlama planı yapılması, yüksel işletme maliyetleri, çoğu zaman ortaya çıkan güvenlik endişeleri, müşterilerin istediği ya da arzu ettiği teslimat seçeneklerinin bulunmaması, e-ticaret imkanı sunan küresel çaptaki mağazaların birçoğunun sınırı aşan gönderi ve teslimat hizmeti vermemesi, merkezi olmayan ve küresel lojistik pazarının hali hazırdaki problemlerinden sadece sizlere aktarabildiklerimdir.

Dafzo_Solution.jpg

Çoğunlukla lojistik şirketlerinin, eski ve geleneksel bir merkezi sisteme bağlı olmalarından dolayı kargolarının anlık hareketlerinin takip edebilmesi ve kayıt altına alması maalesef mümkün değildir. Ek olarak lojistik şirketlerinin, ürünün teslimi için alıcının arzu ettiği zamanı ayarlayabilmesi de eski ve geleneksel hale gelen bu lojistik sisteminde mümkün olamamaktadır. Böylece alıcı da kargonun teslimatı için çoğunlukla farklı tarihler ayarlamak durumunda kalmakta ve böylece kargonun yeniden teslimi için lojistik şirketlerinin ek mesai ve ayarlama yapmasına ihtiyaç bırakmaktadır. Bu da çoğunlukla kargonun gecikmesine ve şirkete ek maliyete sebep olmaktadır. Lojistik şirketleri küresel çaptaki bu hizmetlerin yerine getirebilmesi ve alıcıların teslimat ile ilgili talimatlarını yerine getirebilmek için maalesef gece gündüz yani 7/24 saat destek bulamamaktadırlar.

Screenshot_9.png

Lojistik sektöründeki mevcut problemleri çok iyi analiz ederek çözüm önermek adına karşımıza çıkan Dafzo platformu blok zinciri üzerine inşa edilen ve merkezsiz olan bir küresel P2P lojistik platformudur. Bu yeni yaklaşımda kargoların ve gönderilerin hızlı ve verimli şekilde alıcıya ulaşması blok zincirinin devrimsel gücü sayesinde çok daha rahat olacaktır.

Ayrıca Dafzo platformu blok zinciri ve yapay zekâ teknolojileri vesilesi ile bankaların ya da coğrafi engelleri tamamen ortadan kaldıracaktır. Böylece çok daha özgür ve bağımsız bir uluslararası ticaret finansmanı, sevkiyat sevk sistemi ve küresel e-ticaret lojistiğini kurgulanmış olacaktır. Bütün bahsettiklerime ek olarak daha küçük lojistik firmalarında güvenlik, kaçakçılık ve dolandırıcılık ile ilgili kaygıları da ortadan kalkacaktır.

Screenshot_6.png

Ayrıca Dafzo kullanıcıları tüm lojistik tabanlı işlemler için kargoları daha etkili olarak izleme şansına sahip olacaklardır. Ek olarak da bu daha az kurumsal ve küçük çaplı firmaların daha güvenli bir teknoloji ile kargo gönderimi yapabilmeleri daha düşük maliyetli olacaktır.

Screenshot_2.png

Dafzo’nun açık kaynak olacak platformu sayesinde hem sınırsız uluslararası ticaret finansman ve kripto para ödeme ağ geçidi hem de mobil uygulama ödeme cüzdanı ve merkezsiz zaman damgası sistemi içeren e-pazarının çok daha geliştirilmiş bir versiyonu karşımıza çıkacaktır. Ayrıca yerel para üzerinden de fiyatlandırma kabul edilecektir.

Dafzo_tokeneconomics.jpg

Sonuç olarak Dafzo platformunun devrimsel özelliklerinden sizlerle paylaşmak istediklerimi sıralayacak olursam; sıfır işlem ücreti, küresel geri alma mekanizması, merkezsiz kayı teknolojisi, ek gelir kazanma fırsatları sunması, küresel çapta hizmet sunabilme özelliği, kullanıcılar için günün her saatinde kargo teslim alma ve bırakma esnekliği sağlayacak otomatik akıllı dolap hizmetleri şeklinde özetlemek mümkün.

DFZ Token ve ICO Bilgileri

Screenshot_14.png

DFZ tokenı hem bu platformun katalizörü olacak hem de Dafzo kullanıcıları bu platformdan gelir elde edebileceklerdir.

DafzoICO.jpg

• Token İsmi: DFZ
• Ön-ICO başlangıç tarihi: 29 Mart 2018
• Toplam DFZ Token Miktarı: 70.000.000
• Token Fiyatı: 1 ETH = 2000 DAFZO
• Kabul: ETH ve BTC
• Hard Cap Miktarı: 20.000.000 Milyon USD.

Screenshot_16.png

Yol Haritası

Screenshot_7.png

Dafzo Proje Ekibi

Screenshot_11.png

Screenshot_10.png

Faydalı Linkler

İnternet Sayfası: https://www.dafzo.io/
Özet Rapor: https://www.dafzo.io/assets/onepager.pdf
Teknik Rapor: https://www.dafzo.io/assets/Dafzo.io.pdf
Facebook: https://www.facebook.com/dafzo.io/
Linkendin: https://www.linkedin.com/company/dafzo-io/
Telgram: https://t.me/dafzo
Twitter: https://twitter.com/dafzo_io
BTT BOUNTY: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4628195.0
BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2916676.0

Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, Genel, ico

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir