RESİM 1.png

Milyonlarca yıl öncesinde oluşmaya başlayan elmaslar genellikle volkanik hareketlerin olduğu bölgelerde bulunurlar. Doğal halde bulunan elmaslar genellikle ziynet eşyası olarak kullanılırlar ayrıca sanayide de kullanılmaktadır. Öte yandan karbonado adı verilen siyah renkli doğal elmaslar ise sert olmaları nedeniyle kesme işlemlerinde kullanılmaya müsaittirler ve bu elmaslar diğer türe göre daha değersizdirler. Sanayide yüksek talep gören elmaslar en iyi iletken maddedir ve yüzey kaplamada da kullanılmaktadır.

Elmas tarihler boyunca savaşlarda da kullanılmış ve cesaretin sembolü olarak gösterilmiştir. Özellikle Hindistan’da elmas kutsal bir taş olarak benimsenmiş, tüm kötülükleri (hastalık, hırsızlık, yangın sel vb.) uzaklaştırmak için sıkça ziynet eşyası olarak kullanılmıştır. Antik zamanlarda ise elmasın cennetin kapılarını açmaya vesile olduğu gibi inanışlar yer almaktaydı. Elmasın değerini artıran en önemli özelliklerinin başında kesilme şekli gelmektedir, bunun yanında rengi ve berraklığı da değerini artıran diğer özellikleridir. Elmas ticaretinde güven en önemli faktördür ve elmas ticareti yapan tüccarlar arasında da ahlaki kurallara uymayan satıcılar her zaman ticaretten men edilmiştir. Günümüzde de değerini koruyan elmas hem ziynet eşyası olarak hem de endüstri malzemesi olarak kullanılmaya devam etmektedir. Son yıllarda blokzincir teknolojisinin adından söz ettirmeye başlaması ile elmas ticaretini de blokzincir üzerine taşımayı hedefleyen GLITZKOIN projesini bugün sizlere tanıtacağım.

RESİM 2.png

Dünyada elmas madeni en büyük doğal kaynakların başında gelmekte ve yılda toplam 15 milyar dolar değerinde elmas çıkartılmaktadır, bu elmasında yaklaşık %70’i Afrika bölgesinde çıkartılmaktadır. Elmas ekosistemi madencilikten ticaretine kadar çok fazla insanı istihdam etmekte ve çok geniş bir kitleyi ilgilendirmektedir. Elmasın yaygın kullanım alanı nedeniyle elmasa olan talep hızla artmaktadır ve gelecekte çok daha fazla talebin olması beklenmektedir. Bu talep artışı da elmas sektöründe dönen paranın da artacağı anlamına gelmektedir.

indir (1).png

GLITZKOIN platformu elmas ticaretinin daha güvenli ve şeffaf yapılabilmesi amacıyla geliştirilmiş olup, elmas ticaretinin sıkıntısızca yapılmasını hedeflemiştir. Herşeyden önce elmas üreticisi ile tüketicisini aynı platform üzerinde biraraya getirmeyi başaran platform yüksek maliyetlere sebep olan aracıları ve komisyoncuları devre dışı bırakmayı başarmıştır. Böylelikle geçmişte günleri haftaları bulan elmas ticareti artık en kısa zamanda gerçekleşmekle kalmayıp aynı zamanda alıcının daha aldığı anda kar etmesini ve maliyetlerinin azalmasını sağlar.

GLITZKOIN platformunun faydasından bence en önemlisi de elmas ticaretinde yaşanan sahtekarlığı sona erdirmesidir. Geleneksel yöntemlerle yapılan elmas ticareti bilindiği üzere risk ve sahteciliği sıkça barındırır, öyle ki elmas sertifikalarının bile sahteleri piayasada sıkça karşımıza çıkmaktadır. İşte bu riski ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanan GLITZKOIN platformunda blokzircir teknolojisinden yararlanılarak düzenlenen akıllı sözleşmeler ile elmasların sertifikalarının çalınması ya da değiştirilmesi asla mümkün değildir. Zaten platform elmasın tüm özelliklerini blokzincir üzerinde güvenle saklayacaktır. Ayrıca platform üzerinde elmasların nakliye ve sigortası gibi hizmetler kolay şekilde halledileceği için bu hizmetlere para ödenmesi gerekmez ve kullanıcıların maliyetleri azalır. Böylelikle ticari işlemler için gereken zamandan da tasarruf sağlanır.

indir (2).png

GLITZKOIN platformu sadece elmasın değil deerli pek çok madenin kripto para birimleri ile kolaylıkla alış verşinin sağlanmasını ve blokzincir teknolojisine bu madenlerin ticaretinin aktarılmasını hedeflemektedir. Kripto para birimleri ile kolaylıkla platform üzerinden elmas alım satımı yaparak para dönüşümü nedeniyle katlanılan komisyonların da ortadan kalkması sağlanmaktadır. Böylelikle elmaslar daha uygun ve cazip fiyatlara alıcı bulabilecektir. Deneyimli uzman ekipçe elmas ticaretinde yaşanan tüm sorunlar ortadan kaldırılacak ve elmas ticareti platform ile daha da yaygınlaşacaktır. Platform elmas parlatıcıları, elmas değer uzmanları, eksperleri, düzenleyici bir çok kuruluşu tek bir platformda bir araya getirerek kullanıcıların her hizmete rahatlıkla ulaşmalarına destek oluyor.

indir.png

Token Satışı ve Dağıtımı

RESİM 3.png

Yol Haritası

RESİM 4.png

Glitzkoin Ekibi

RESİM 5.png

Faydalı Linkler

https://www.glitzkoin.com/
https://www.glitzkoin.com/dist/img/pdf/Glitzkoin-Brochure.pdf
https://t.me/joinchat/H2lmsxLwenY3S8Fp_CFQBA
https://www.facebook.com/GlitzKoin-193241214767377/
https://www.reddit.com/r/glitzkoin/
https://medium.com/glitzkoin
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3534822.0;all
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3355944.0

Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
ico, News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir