GELECEK NESİL İÇİN FİNANSAL EĞİTİM SAĞLAYAN DEVRİMSEL PLATFORM: PIGZBE

Küreselleşen dünyamızda ve dijitalleşen çağımızdaki teknolojik gelişmelerin ışığında her alanda büyük değişmeler ve yenilikler yaşanmaktadır. Özellikle bu değişiklerin en temelinde bankacılık ve finansal dünyada yaşananlar yatmaktadır. İş dünyası teknolojiye yatırım yapmakta, yapay zeka ve akıllı makinalar, yazılımlar programlar ise hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Aslına bakılırsa artık eğitim de küreselleşmekte ve tamamen teknolojik gelişmeler de eğitim programlarına, müfredata ve e-öğrenme ilkelerine yansımaktadır. Öğrenciler artık dijitalleşen dünyaya daha iyi hazırlanmak ve daha iyi bir kariyer için birçok ders ve beceri ile donatılmış eğitimlerden geçmektedir. Evet ağaç yaşkan eğilir sözü gereği artık yabancı dil, bilgisayar gibi gelecek neslin kişisel donanımına yardımcı olan faaliyetler ve  dersler daha çok talep görmektedir. İçinde bulunduğumuz bu çağda öne çıkan bir başka eğitim alanı da finansal okuryazarlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aslına bakılırsa önemli bir 21. yüzyıl becerisi olmak adına, genç yaşta para ilkelerini kazanma, kaydetme ve yönetme becerilerini geliştirmenin yollarını bulmak, çocukların bu gerekli öğretileri geliştirmeye başlamasına yardımcı olmaktadır.

İşte bu süreçte karşımıza çıkan Pigzbe, ilk kripto para birimi Wollo tarafından desteklenen 6 yaş ve üstü çocuklarımıza hem fiziksel hem de kısmen dijital bir piggy cüzdan olarak karşımıza çıkacaktır. Aslına burada Pigzbe; çocuklara modern para ve finans ilkelerini, çocukların doğal hareketlerini kendi kendini düzeltecek, pratik ve uygulanabilir deneyimlerle öğrenmeye teşvik edecek, heyecan dolu ve güvenli bir sistemde öğretme becerisine sahip hem dostane hem de maddi bir mali asistan olarak tasarlanmıştır.

Kısaca Wollo, Pigzbe’nin doğal ismidir ve Pigzbe dijital cüzdanı ve fiziksel cihazı ile birlikte kullanıldığında, ailelere mikro finansman ağı olarak bir araya gelmelerine imkan tanıyacak, çocuklar için etkili, yaşlarına uygun bir öğrenme deneyimi sağlayacaktır. Burada devrimsel olarak telefon şeklinde tasarlanan cihazın amacı, çocuklara para birimi yönetiminin değerini eğlenceli ve interaktif bir şekilde öğretmektir.

Bu platform Pigzbe dijital tokenı, Pigzbe uygulamasını ve Pigzbe donanım cihazını içermektedir. Bu süreçte Pigzbe deneyimi geleneksel bir bankada normalde depolanan fiziksel paranın yerini alacak şekilde tasarlanmış hem çocuklar hem de ailelere dijital bir alternatif sunmaktadır. Aslına bakılırsa bizlerinde çocukluğu da dahil olmak üzere birçok çocuk bir kumbara ile para yönetimi hakkında bilgi edinmiştir. İşte Pigzbe de çocuklara para yönetimi konusunda modern, somut ve eğitici bir şekilde öğretmeyi amaçlayan bir yaklaşım benimseyerek modern, küreselleşmiş, teknolojik odaklı ailelere hitap eden bir cihaz oluşturarak kumbarayı yeniden icat etmeyi amaçlamaktadır.

Wollo, geleneksel olarak fiziksel piggy bankalarında saklanan fiziksel paraların yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Pigzbe ekosisteminde tasarruf, öğrenme ve oynama bir arada bulunmaktadır. Pigzbe, Wollo (WLO) adlı bir aile dostu kripto para birimi tarafından desteklenmektedir. Bu, Pigzbe platformunun doğal tokenidir. Bahse konu bu cihazın ayrıca bir cüzdan uygulaması ve bir eğitim oyunu ile birlikte gelmesi, M- cüzdan uygulaması, çocukların kripto para varlıklarını WLO veya USD cinsinden görüntülemelerini sağlaması aslına bakılırsa çok önemli bir detaydır. Anne babalar ise Pigzbe uygulaması aracılığıyla cep parayı çocuklara aktarabileceklerdir.

Bu platform kapsamında iki tip Pigzbe birimi vardır. Bunların ilki olan pembe Pigzbe (Klasik): Çocuklar için bir kontrolör ve bildirim cihazıdır. Siyah Pigzbe (VIP) ise yetişkinler için kripto para depolanabilmesi için gerekecek bir soğuk depolama cihazıdır. Pigzbe’yi kripto para birimleri veya oyun kontrolörü için bir soğuk depolama cihazı olarak kullanabilirsiniz. Bir oyun cihazı olarak kullanıldığında, app içinde Pigzbe kontrol edebilirsiniz, daha sonra ekran dokunma ve görsel geribildirim alırsınız. WLO tokenlarınızı gerçek dünyada harcayabileceğiniz bir Wollo kartı bile bulunmaktadır. Çocuklar, çok paralı WLO’larını birden çok para biriminde ve gerçek dünyada, çevrimiçi, çevrimdışı ve seçili perakendeciler ile harcayabileceklerdir.

Pigzbe’nin bazı temel işlevlerine bakacak olursak bunların ilki Piggy Bank’ı yeniden tasarlamaktır. Burada Pigzbe ile kripto para birimi noktasında çocuklar geleceğe hazırlanmaktadır. İkinci olarak Pigzbe aileler içinde merkezi olmayan, küresel, sınırsız bir ödeme ağı sağlayacak ve küçük miktarlardaki WLO tokenlarını farklı aile bireylerine kolayca transfer edebilecektir. Ayrıca Pigzbe, kripto paralarla ilgili kamu bilincini arttırmayı ve sektöre eğlenceli ve kullanıcı dostu bir giriş sağlamayı amaçlamaktadır.

Pigzbe özelliklerine ve avantajlarına bakacak olursak, bunlar;

 • Çok güvenli olması,
 • 180’den fazla ülkede kullanılabilmesi,
 • Herkes için erişilebilir olması,
 • Eğlenceli ve ilgi çekici olması,
 • Eğitici ve bilgilendirici olması,
 • 3 ila 6 saniye arasında hızlı aktarım hızı
 • Ucuz işlem maliyeti

Bu platfom ICO tanıtımı için bountyhive isminde son derece başarılı ve kurumsal bir şirket ile çalışmayı tercih etmiştir. Profesyonel ekibi ile birlikte bountyhive’ın vereceği destekle’ Pigzbe yaklaşımının başarılı bir ICO dönemi geçireceğini düşünmekteyim.

Bountyhive Bounty Linki: https://bountyhive.io/join/Pigzbe

ICO ve Token Bilgileri

 • Token Simgesi: WLO
 • Platform: Ethereum
 • Tipi: ERC20
 • Ön ICO Fiyatı: 1 WLO = 0.12 USD
 • Satıştaki Token Miktarı: 175,000,000
 • Kabul: ETH
 • Soft Cap: 2 850 000 USD
 • Hard Cap: 8 850 000 USD

Yol Haritası

Proje Ekibi

Faydalı Linkler

İnternet Sitesi: https://pigzbe.com/

Teknik Rapor: https://pigzbe.com/pdf/pigzbe_whitepaper.pdf

Telegram: https://t.me/pigzbeico

Twitter: https://twitter.com/pigzbe

Facebook: https://www.facebook.com/pigzbe

Medium: https://medium.com/pigzbe

Reddit: https://www.reddit.com/r/pigzbe

 

Bountyhive Bounty Linki: https://bountyhive.io/join/Pigzbe

Bountyhive Kullanıcı Adı: roadsafety

Referrals: https://bountyhive.io/r/roadsafety 

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, ico

5 thoughts on “GELECEK NESİL İÇİN FİNANSAL EĞİTİM SAĞLAYAN DEVRİMSEL PLATFORM: PIGZBE

 1. çocuklara yönelik eğitici projeler kapsamında güzel bir girişim olmuş. inceleme için teşekkürler

 2. finansal açıdan yönetim fikri gerçekten güzel bir platform olacağının göstergesi. Tam anlamıyla faaliyete girebilirseler eğer büyük yankı uyandıracaklarını düşünmekteyim.

 3. Çok başarılı bir proje özellikle çocuklar için gelecek vaat ediyor. Tebrikler yazara ve proje ekibine…

 4. Çocuk bireylerin bir nevi ekonomik bir eğitim olarak kabul edeceği bir platform, enteresan bir fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir