HEM ÇEVRE DOSTU HEM DE EKONOMİK BİR ULAŞIM EKOSİSTEMİ: CYCLEAN

İlk tekerleğin icat edilmesi ile birlikte bir yerden bir yere binek hayvanlarının çektiği araçlarla başlayan ulaşım tarihçesi ve yük ve yolcu taşımacılığı sektörü günümüzün gelişmiş dünyasında bugünkü şeklini almıştır.  Ulaşım ve bir yerlere ulaşmak insanların hep en temel ihtiyaçlarından biri olmuştur. Bundan dolayı en hızlı değişen ve gelişen sektörlerin başında gelen ulaşım sektörü her ülkede bakanlık düzeyinde yer bulan bir idari yapılanma ile beraber özel sektöründe desteği ile insanların, hayvanların ev eşyaların bir noktadan bir noktaya güvenli, hızlı, ucuz bir şekilde taşınabilmeleri için gerekli alt ve üst yapıyı hazırlama çabası içindedirler. Ancak çok hızlı bir şekilde artan nüfus ile birlikte yaşanan köylerden kente yapılan plansız göçler çarpık kentleşmeyi beraberinde getirmektedir.

Şu anda dünya genelinde araç sayısının 1 milyar 200 milyonun üzerine çıkması da aslında ulaşım sektörünün beraberinde gelen birçok sorunu da iyice tetiklemektedir. Bu rakamlara  ek olarak araç sayısının 2035 yılına kadar 2 milyarın üzerine çıkacağının öngörülmesi beraberindeki problemleri de büyütecektir.  Özellikle araç sayısındaki artışa bağlı olarak trafik kazalarının sayısında da inanılmaz bir artış yaşanmış, dünya sağlık örgütü rakamlarına göre her yıl 1 milyon 250 bin kişi trafik kazalarında hayatını kaybederken yüz milyonlarca insan da sakatlanmakta veya yaralanmaktadır. Aynı zamanda trafik kazalarından meydana gelen sosyo ekonomik kayıplarda yine DSÖ rakamlarına göre yıllık 528 milyar doları bulmaktadır.

 

Artan araç sayısının ve trafik yoğunluğunun bir olumsuz etkisini de araç egzozlarından yayılan zararlı gazların gezegenimizi tamamen kirletmektedir. Hem küresel ısınmanın önüne geçmek hem de daha temiz bir dünya için çevreci projelerin sayısında büyük bir artış vardır. Özellikle belediyeler ve yerel yönetimler yeterli araç park alanlarının bulunmaması ve trafik içerisindeki araç yoğunluğu azaltmak için toplu taşımı veya bisiklet gibi çevre dostu araçları tavsiye etmektedirler. Başta metropoller olmak üzere dünyadaki nüfusu on milyonlara ulaşan şehirlerde milyonlarca aracın benzin ve mazot kullanması çevre kirliliğinin ayrıca ekonomilere de çok büyük külfet getirmektedir.  Ayrıca yapılan bilimsel araştırmalara göre devamlı surette kirli havayı solumak ve trafik içerinde çalışmak zorunda belediye işçileri, otobüs şoförleri, trafik polisleri gibi işlerde çalışanlarda meslek içi hastalıklar da sık sık görülmektedir. Eğer hiçbir şey yapılmazsa ve petrole alternatif bir yakıt kullanan ulaşım sistemleri benimsenmezse şehirlerde yaşamak imkansız hale gelecektir.

İşte ekosisteme zarar vermeyen, trafik yoğunluğu yaratmayan daha ekonomik ve park derdi olmayan yeni bir yaklaşımı hayata geçirmeye CyClean platformu dünyamızda hızlı bir şekilde artan nüfusa orantılı daha ergonomik bir ulaşım imkânı sunmaktadır.

Kısaca CyClean, elektrikli araç kiralaması sistemi aracılığı ile temiz enerjiyi teşvik etmektedir. Bu platformda hem insanlar elektrikli araçları kullanmaya yöneltilmekte hem zehirli gazların emisyonunu azaltmak için yeni nesil blok zinciri teknolojisi ile akıllı sözleşmeler uygulanmaktadır. Bu platformda çevre duyarlılığı, blok zinciri teknolojisi, elektrikli araçlar ve kullanıcıların ödüllendirilebilmesi için bir iş modeli geliştirilmiştir.  Burada örneğin, kullanıcının Cyclean’ın ürünü olan elektrikli motosiklete binmesi halinde, kullanıcı buna göre ödüllendirilecektir.

Burada CyClean’ın en büyük avantajı olan temiz enerjiyi kullanması ve egzoz dumanı çıkarmayan elektrikli araçlar üretmesinden dolayı ulaşım sektörüne devrimsel bir çözüm sunmaktadır. Platformun sunduğu elektrikli araçlar kullanıcıya ve ekosisteme de fayda sağlayacaktır. Araç yönetimi, şarjı ve kullanımı çok kolay olan bu araçlar ucuz elektrik kullanacağından çok pahalı olan gaz ve petrol kullanan araçlara tam bir alternatiftir.

Token ve ICO Bilgileri

CyClean tokenı, mevcut haliyle şu anda uygulanan ve Güney Kore’de bir kripto para birimi ödeme sistemi olarak kabul edilen JPAY platformu ile entegre edilmiştir. Bu platformun kullanılması suretiyle kripto para ile kiralama ücretlerinin yanı sıra elektrikli bisiklet ve motosiklet, LPAY makine, ESS güneş paneli ünitesi, sağlık hizmeti olan bisiklet, JPAY kiosk sistemi ve CyClean tarafından daha sonra piyasaya sürülecek diğer ürünler satın alınıp kiralanabilecektir.

  • Token Adı: CyClean Coin
  • Token Sembolü: CCL
  • Platform: Ethereum
  • Toplam Token Miktarı: 4.000.000.000
  • Fiyat: 1 CCL = 0,0001 ETH

Yol Haritası

Takım

Cyclean platformunun başarılı ekibi son derece basit, güvenli ve teknik olarak güçlü bir platform sunmak için tüm gelişmiş hizmetleri teknolojiden de istifade etmek suretiyle müşterilerine sunmayı hedeflemektedir. Yenilikçi uygulamanın arkasındaki başarılı ekibin bu alanla ilgili ciddi tecrübesi ve birikimi bulunmaktadır.

Ortaklar

Son olarak bu projenin bütün tanıtım faaliyetleri Bountyhive isminde son derece kurumsal ve alanında başarılı bir şirket tarafından yürütülmektedir. Profesyonel kadrosu ile birlikte Bountyhive’i seçmek Cyclean platformunun başarılı bir ICO dönemi geçireceğinin en büyük kanıtıdır. Aşağıdaki linkten sizde kampanyaya katılıp ödül kazanma imkânını yakalayabilirsiniz.

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/CyClean

Referanslar

Cyclean platformu ile ilgili daha fazla bilgi için faydalı linkler olarak sizlere sunduğum internet sitesine ve teknik rapora bakmanızı ayrıca telegram başta olmak üzere sosyal medya platformlarına üye olmanızı tavsiye ederim.

İnternet Sitesi: https://cyclean.io/

Teknik Rapor: https://d3a0tayilhc96r.cloudfront.net/WHITEPAPER_CYCLEAN.pdf

Telegram: https://cyclean.io/wp-content/uploads/2018/06/telegram-b.png

Medium: https://cyclean.io/wp-content/uploads/2018/04/medium-m.png

Facebook: htps://www.facebook.com/cyclean.official/

Twitter: https://twitter.com/cycleancoin

Linkendin: https://www.linkedin.com/company/cycleancoin

Reddit: https://www.reddit.com/user/cycleancoin

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4383354

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/CyClean

 

Bountyhive Kullanıcı Adı: roadsafety

Referrals: https://bountyhive.io/r/roadsafety

 

 

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, ico

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There is something wrong with the server