KRİPTO PARA DÜNYASINA HUKUKSAL GÜVEN SAĞLAYAN YAKLAŞIM: DOCTAILOR

resim3.png

Günümüzde bilim ne kadar hızlı gelişiyor değil mi? Bazen kimse ayak uyduramıyor bu gelişmelere. Her gün birbirinden farklı binlerce proje ortaya atılıyor. Hepsi birbirinden mantıklı olan bu projelerden gerçekleşen ve gerçekleşmeyenleri var elbet. Ve günümüzde bu projelerin çoğu fark etmişsinizdir ki blok zinciri (blockchain) teknolojisi temelli olarak sunuluyor. Duymuşsunuzdur mutlaka bitcoin, ethereum gibi günümüzde sıkça bahsi geçen para birimleri de bu teknolojiyi kullanıyor.

Peki, neden hiç düşündünüz mü? Çünkü geliştirilen bu blok zinciri teknolojisi aslında belirli bir merkezi olmayan zincirlerden oluşuyor. Ve belirli bir merkezi olmadığından dolayı belirli bir şirket ya da kurum tarafından hatta geliştiricisi tarafından bile kontrol edilip veriler alınamıyor. Bu sayede de işlemlerinizi rahatlıkla üçüncü bir kişiye ihtiyaç duymadan yani yaptığımız işlemi onaylayacak, kabul edilip edilmemesine karar verecek veya çalabilecek bir kişi olmadığını bilerekten rahatlıkla yapabiliyoruz. Hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleşen bu işlemler hayatımızı kolaylaştırıyor. İşte bu yüzden yeni para birimleri dahil hemen hemen tüm projeler bu teknolojiyi kullanmak istiyor. Bu teknolojinin kullanım alanı ise mesajlaşmadan tutun da hukuki verilere kadar her yerde kullanılabilecek bir alan.

resim2.png

İşte peki bu hukuki veriler için de bir proje lazım değil midir sizce? Sonuçta kira kontratından araba almaya kadar her ley hukuk. Ama ne kadar güvenli peki bu hukuk? Örneğin iki iş adamı arasında hayati derecede önemli bir anlaşma yapılıyor ve bu anlaşma noter önünde iki taraf tarafından kabul edilip imzalanıyor. Peki, bir kişinin rüşvetle bu belgeyi değiştirme veya değiştirtme imkânı yok mudur? Düşük de olsa vardır peki madem bu anlaşma bu kadar önemli neden bu riski alasınız ki? Bu riski almak istemiyorsanız geliştirilen DocTailor projesini çok seveceksiniz.

resim1.jpg

Tam da bu gibi nedenlerden oluşturulan DocTailor proje sayesinde avukatlar, insanlar, kurum kuruluş veya şirketler birbirlerine blok zinciri aracılığıyla; sözleşme veya anlaşma gibi hukuki verileri kolaylıkla gönderebilecekler. Dilerlerse bu anlaşmaları yapmalarına müsaade eden ve olanak sağlayan bir proje olan Doctailor sayesinde kişiler dilerlerse aralında hızlı, kolay ve ekstra güvenli bir şekilde anlaşma yapabilecekler.

resim4.jpg

Kısaca Temel Özellikleri:

• İsteyen kullanıcılar hukuk profesörleri tarafından kontrol edilerek yüklenmiş sayısız hazır maddelerden seçebilirler.
• Seçilmiş hüküm ve sözleşmeler yeni bir belge, anlaşma oluşturmak için diğer mevcut şablonlarla birleştirilebilir.
• Kişiye özel belgeler, içeriğine bağlı olarak gerçekten kısa bir zamanda oluşturulabilir.
• Bu oluşturulan belgeler isteğe bağlı olarak harici kullanım için Word, HTML, XML veya PDF’ye dönüştürülebilir.
• Bütün belge taslak veya şablonları kontrol edilerek doğruluğu ve şeffaflığı korumak için blok zincirinde aşırı güvenlikli bir şekilde tutulur.
• Uyarı ve öneriler belgeyi güncel tutmak için belgenin yaratıcısına gönderilir.
• Kullanıcılar tarafından oluşturulan tüm belge ve sözleşmeler çevrimiçi olarak düzenlenip yönetilebilir veya saklanabilir.
• Kullanıcılara oluşturdukları sözleşmenin performansını iyileştirmek için otomatik önerilerde bulunulur.
• Bu platform yapılan sözleşmeyi imzalayan kişiyi izleyerek yetkilerini kontrol eder, bu sayede güven sorunu kalmaz.

Ek olarak, bu projenin kampanya aşamasındaki en önemli avantajı Bountyhive şirketi ile çalışmasıdır. Hem profesyonel ekibi hem de kurumsal yapısı ile birlikte tanıtımını yaptığı her ICO sitesinden takip ettiğim kadarıyla başarılı bir kampanya ve satış dönemi geçirmektedir.

ICO ve Token Satışı

Bu DocTailor platformunun para birimi olan “DOCT” sayesinde tüm belgelerinizi kolaylıkla oluşturabileceksiniz. Her token, kullanıcılılara “DOC TIME (ZAMANI)” denilen ve 100’ den fazla konu ve endüstride sözleşme veya anlaşma oluşturmalarına olanak tanıyan bu birimin hesaplarına eklenmesini sağlar. Platformda diğer para birimleri yerine kullanılan her DOCT tokeni kullanıcının hesabına ekstra zaman (DOCT) ekler. Her token kullanan veya satın alan kullanıcı çeşitli bonuslarla ödüllendirilir.

Bazı bilgiler;

• Toplam Adet: 500.000.000
• Satışa Sunulacak Miktar: 300.000.000
• Platform: ERC 20
• Kabul: Bitcoin ve Ethereum
• Fiyatı: 1 ETH = 2700 DOCT Tokendır.
• Satış tarihi: 31 Mart- 31 Nisan 2018

resim5.png

Yol Haritası

resim6.png

DocTailor Ekibi

resim7.png

Faydalı Linkler

İnternet Sayfası: http://www.doctailor.com
Teknik Rapor: https://www.doctailor.com/assets/pdfs/whitepaper-en.pdf
Telegram: https://t.me/joinchat/GZaHXQ-Bbr7xnrNmjX4zIA
Twitter: https://twitter.com/documenttailor
Facebook: https://www.facebook.com/doctailor/
BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3133560.0

DocTailor Bountyhive Adresi: https://bountyhive.io/join/DocTailor

Bountyhive Username: roadsafety
Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Genel

16 thoughts on “KRİPTO PARA DÜNYASINA HUKUKSAL GÜVEN SAĞLAYAN YAKLAŞIM: DOCTAILOR

 1. çok bilgilendirici bir yazı olmuş. tebrik ediyorum. bu platform sayesinde kripto para ile ilgili hukuksal anlaşmaların yapılmasına müsaade eden ve olanak sağlayan bir proje olan Doctailor sayesinde kişiler dilerlerse aralarında çok hızlı, çok kolay ve ekstra güvenli bir şekilde anlaşma yapabilecek olmaları sevindirici. çok büyük ama riskli bir piyasa. insanların tedirgin olmalarının bir sebebi de hukuksal korumanın dışında kalmaları. bazı ülkeler vatandaşlarını korumak için regülasyon vb. çıkartıyorlar ama en doğrusu serbest pazar ekonomisinde yasaklayıcı değil koruyucu tedbirlerin alınması…

  1. bende size bu açıklayıcı yorumunuzdan dolayı teşekkür ederim. sizde takip ediyorsunuz anlaşılan ama özellikle IMF, Dünya Bankası ve EU bu konuya çok girmiyor. raporlar araştırmalar vb. yapıyor. ama dediğiniz gibi öenmli olan yatırımcıların ve iş dünyasının kendisini güvende ve bir hukuki koruma altında hissetmesi..bu proje sayesinde hukuki anlamda boşluklar doluyor olacak..

 2. Farklı açılardan hukuk ve bilim dünyasına katkılar sağlayacak bir proje gibi görünüyor. Özellikle bu işin Blockchain üzerine taşınması ayrı bir başarı ve takdir edilmesi gereken bir uygulama.

  1. Beğendiğinize sevindim. Belirtmekte fayda var çünkü DocTailor sayesinde avukatlar, insanlar, kurum kuruluş veya şirketler birbirlerine blok zinciri aracılığıyla; sözleşme veya anlaşma gibi hukuki verileri kolaylıkla gönderebilecekler. Dilerlerse bu anlaşmaları yapmalarına müsaade eden ve olanak sağlayan bir proje olan Doctailor sayesinde kişiler dilerlerse aralında hızlı, kolay ve ekstra güvenli bir şekilde anlaşma yapabilecekler. süper bir yaklaşım değil mi?

   yatırımı da düşünün derim..

 3. ben avukatım ve bu süper bir yaklaşım. şu anda çok büyük eksiklik var mevzuatta..DocTailor sayesinde avukatlar, insanlar, kurum kuruluş veya şirketler birbirlerine blok zinciri aracılığıyla; sözleşme veya anlaşma gibi hukuki verileri kolaylıkla gönderebilecekler.harika valla..

  1. katılmamak mümkün mü dediklerinize..500 milyar dolarlık piyasa ama ne avukat var ne de hukuk bürosu bu işlerden anlayan. normal bankacılık kanun ve mevzuatı da yetersiz kalıyor.,
   bakalım bu yaklaşım bir kapı acacak bu sektörde..

 4. Fikir olarak çok güzel bir proje. Proje ekibine ve danışmanlara bakıldığında da çok başarılı olacağı aşikar.

  1. çok teşekkür ederim yorumunuz için.dediğiniz gibi gelecek vaat eden bir çalışma ve yatırım içinde çok karlı.

 5. Ellerinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş. hukuksal anlamdaki bütün boşlukları dolduracak. 500 milyar dolarlık bir piyasa var ama ne kanun ne de mevzuat var..bu iyi bir başlangıç olur inş.

  Ayrıca harika bir proje gibi gözüküyor ve gelecekte vaat ediyor.

  Takım ve yazara tebrikler…

  1. evet dediklerinize katılıyorum. özellikle DocTailor yaklaşımı sayesinde avukatlar, insanlar, kurum kuruluş veya şirketler birbirlerine blok zinciri aracılığıyla; sözleşme veya anlaşma gibi hukuki verileri kolaylıkla gönderebilecekler. Dilerlerse bu anlaşmaları yapmalarına müsaade eden ve olanak sağlayan bir proje olan Doctailor sayesinde kişiler dilerlerse aralında hızlı, kolay ve ekstra güvenli bir şekilde anlaşma yapabilecekler. böylelikle beşyüz milyar dolarlık bir piyasada hukuki boşluklar dolmuş olacak..

 6. süper bir proje ve ICO. hukukla ilgiliyim bende. yazıda dediklerinize katılıyorum. özellikle DocTailor yaklaşımı sayesinde avukatlar, insanlar, kurum kuruluş veya şirketler birbirlerine blok zinciri aracılığıyla; sözleşme veya anlaşma gibi hukuki verileri kolaylıkla gönderebilecekler. bu zamana kadar kimse neden böyle bir şeyi akıl etmemiş anlamak zor ama geç olsun güç olmasın. dünyada böylelikle beşyüz milyar dolarlık sermaye hukuktan yoksun kalmayacak. ayrıca avukatlara da bir iş kapısı ve alanı açılır. bankacılık hukukuna ek kripto para piyasaları sermaye kurulu falan da kurulur belki..

  1. aynen katılıyorum tespitleriniz çok doğru. ama bir yerden başlamak lazım. DocTailor da ilk adımı atmış oldu. Ama gelecek vaat eden bir yaklaşım..tesekkurler yazıma yorum yaptığınız için de..

 7. Hukuk alanına yardımcı olan bir ICO projesi görmek çok güzel. Başarılı olmasını diliyorum. Takibime aldım

  1. kesinlikle tavsiye ederim. çünkü avukatlar, kurum kuruluş veya şirketler birbirlerine blok zinciri aracılığıyla; sözleşme veya anlaşma gibi hukuki verileri kolaylıkla gönderebilecekler. Dilerlerse bu anlaşmaları yapmalarına müsaade eden ve olanak sağlayan bir proje olan Doctailor sayesinde kişiler dilerlerse aralarında hızlı, kolay ve ekstra güvenli bir şekilde anlaşma yapabilecekler.

   Süper bir proje sonuçta..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir