KRIPTO PARA İLE DÜNYAYA BAĞLANABİLMENİN DEVRİMSEL YOLU:GMB

Küreselleşen ve hızla dijitalleşme sürecine giren dünyamızda her alanda ve sektörde inanılmaz değişiklikle ve gelişmeler birbirini takip etmektedir. Hızına yetişemediğimiz bu gelişmeler ile birlikte bilgi ve veriye ulaşmak hem çok daha kolay ve hem de çok daha hızlı olmaktadır. Özellikle internetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi ile birlikte bütün iş ve işlemlerimizi dijital dünyada bir tık ile yapabilirken bir yandan da oturduğumuz yerden dünyadaki gelişmeleri takip edebiliyoruz. Artan ulaşım ve iletişim imkanları sayesinde dünyamız global bir köye dönerken hem insanlar hem de devletler, kurumlar, iş dünyası, STK’lar, üniversiteler gibi herkes arasında etkileşimde hızla artar oldu. İşte bu süreçte ortaya çıkan blok zinciri teknoloji sayesinde kripto paralar finans ve yatırım dünyamıza bir hediye olarak girdi ve sunduğu hızlılık, güvenilirlik, ekonomiklik, şeffaflık ve merkezi olmaması sayesinde çok tercih edilir oldu. Özellikle 2017 yılı içerisinde yakaladığı karlılık oranları sayesinde ise popülerlik kazandı. Ancak ne kadar popüler olursa olsun hacmen istenilen düzeye maalesef gelebilmiş değil. Aslına bakılırsa hem alışveriş alışkanlıklarımızı hem de yatırım anlayışımız değiştiren bu değer sunduğu imkanlar açısından asla göz ardı edilmemeli. Fakat  kullanıcı dostu olamayan kullanışsız platformlar, fiattan gerçek paraya veya kripto paraya transferin zorlukları, insanların teknolojik bilgi eksikliği, piyasadaki aşırı dalgalanmalar insanların kripto dünyaya aralarına mesafe koymalarına yol açmaktadır.

Aslına bakılırsa çok geniş kullanım alanı olan yeni nesil blok zinciri teknolojisi ve kripto paralar sınırsız bir kullanım alanına sahiptir. Bizler hep gerçek hayatta kullanılabilecek  ve çevrimdışı ödeme yaparken, herhangi bir gecikme olmadan anında kullanılabilen kripto para birimi ararız. Bu bağlamda hem gerçek hayattaki kullanım için hizmetleri destekleyen bir blok zinciri hizmet platformu kurgulayan seyahat ile, eğlence ve ticaret gibi çeşitli hizmet platformlarından oluşan toplam çözümler peşinde koşan GMB devrimsel çözümler ve hizmetleri ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

GMB Platformu, Master Coin ve Branch Coin adlı bir Dual-Coin sisteminden oluşan bir sistemden oluşmaktadır. Bu bağlamda Master Coin, GMB Platformunda anahtar para olarak hareket eder ve küresel değişimde listelenen fiyat volatilitesine sahip bir kripto para birimidir. Branch Coin ise her ülke için ayrı ayrı düzenlenecek ve her fiat para birimine bağlı fiyat istikrarlı bir kripto para birimidir. GMB’nin Merkezi Olmayan Borsa (DEX) ile, master coin ve  branch coin, piyasa fiyatı ve döviz kuru uygulanarak değiştirilebilir. Kısaca GMB, basit ve hızlı alışverişler yapmanızı sağlayan hizmetler sunmaktadır. GMB’nin birçok önemli özelliği bulunmaktadır.
Bunları sıralayacak olursak;
  • Ezici işlem işleme hızı ve güvenli ölçeklenebilirlik: Burada yazılım tabanlı bir blok zincirini en uygun donanım ekipmanı (Mikkschain Solution) ile birleştirerek blok oluşturma süresi 5 saniyeye indirmekte ve TPS (Transaction Per Second) hedefi 1 milyon olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • POPS (Güç Şartnamesi ve Miktarı): Bu İşbirliği Konsensüs Algoritmasının Donanım Tabanlı Kanıtıdır.
  • Concencus: Bu kuşak üretimi katılım düğümü + genel düğüm = Blok üretimi ve tazminat olarak formüle edilmektedir. Kuşak üretimi katılım düğümünde en uygun donanım performansını gösteren düğümlere blok oluşturma gücü verilir. Genel düğümlerde ise blok oluşturma katılım düğümlerinden birini seçtikten sonra, genel düğümler kendi paylarını kullanarak blok oluşturma sürecine katılabilirler.

  • Yönetişim sistemi: Yönetişim sistemi aracılığıyla katılımcılar kendi görüşlerini ifade edebilecek ve GMB Platformunun geleceğine karar verebilecek, hatta sistemi yansıtacak ve telafi edecektir. GMB Platformu şeffaf ve demokratik bir karar alma blok zinciri platformu olarak faaliyet gösterecektir.. GMB’nin sert bir çatalı yoktur, ancak geleceği yumuşak bir çatal olarak belirlemek için yönetim sistemini kullanabilecektir.

GMB Platformunun Avantajları

  • Güvenlik: Mevcut blokajların sahip olduğu anti-kurcalamanın güvenliğine ek olarak, GMB Platformu, diğer bloklarda uygulanamayan acil kullanıcı yanıtı ile donatılmıştır.
  • Hız: Bu platformda mevcut blok zinciri teknolojisinin işlem yapma hızı yeteneklerinin ötesinde en yüksek işlem hacmine (1 milyon TPS) ulaşmaktadır.
  • Ölçeklenebilirlik: Hizmetin ilk başlangıcına göre artan işlem hacminden dolayı ek hizmetlerin belirli bir noktada uygulanamayacağı mevcut engelli kişilerle ilgili bir sorun vardır. GMB Platformu, ezici işlem işleme hızı nedeniyle yeterli garantili ölçeklenebilirliğe sahiptir.
  • GMB Space Dapp: GMB Platformu, çeşitli iş alanlarında SPACE Dapps’i uygulayacaktır. İlk adım olarak, kendi seyahat topluluğu hizmeti olan TravelSpace (GMB Dapp) kullanılacaktır.

Bu süreçte ‘Harcama yolu’ kavramında ‘karlı seyahat’ kavramı uygulanmaktadır. Seyahat için hazırlananların seyahat hedefleri hakkında doğru ve çeşitli bilgilere ihtiyaçları vardır. GMB Coin ile gelecek yolculara gerekli bilgileri sağlamak ve ödüller kazanmak mümkündür. Ayrıca etkili bir topluluk hizmeti düzenlemek için seyahat fotoğrafları,  videolar, seyahat bilgileri vb. kullanılabilmektedir. Burada merkezi olmayan sistem olan TravelSpace’de doğrulamaya ve incelemelere bağlı olarak avantajlar veya cezaların uygulandığı global seyahat hizmeti endüstrileri kullanılabilecektir.  Çünkü GMB, etkin olmayan harcama yapısını etkin bir şekilde geliştiren mevcut merkezi platformlardan farklı olarak blok zinciri teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir platformdur.

Ortaklar

Bu platform birçok lokal ve uluslararası firma ile ortaklıklar kurmuştur. Bu da platformun hem kurumsallık hem de profesyonellik göstergesi olmuştur.

Son olarak GMB ICO dönemi için Bountyhive isminde son derece kurumsal bir şirket ile beraber yürüme kararı almıştır. Bountyhive’ın profesyonel ve uzman ekibininde vereceği destekle bu platformun başarılı bir sürece doğru adım attığını söyleyebilirim.

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/GMB

Token ve ICO Bilgileri

GMB DEX, platformun kendi değiş tokuşu yani borsası olacaktır. GMB Platformunda kullanılan Master Coin ve Branch Coin’i değiştirilebilir ve basit ve hızlı ödeme yapmayı sağlayacaktır.

Yol Haritası

Proje Ekibi

Faydalı Linkler

İnternet Sitesi: http://gmbplatform.io/

Teknik Rapor: http://gmbplatform.io/#whitepaper

Telegram: https://t.me/joinchat/IsqOXRCIgRwfeSICc-bDww

Kakao: https://open.kakao.com/o/gbWm12M

Blog: https://blog.naver.com/gmbplatform

Medium: https://medium.com/@GMBplatform

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCR0B2sEqaPDRozeZtOdPvUg

 

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/GMB

Bountyhive Kullanıcı Adı: roadsafety

 

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, ico

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir