RESİM 1.png

Girişimcilik, tüm dünyada geliştirilmesi amaçlanan ve her ülkenin büyük destekler verdiği ve uygun şartları oluşturmaya çalıştırdığı bir konudur. Yeni iş fırsatları yaratmak, yeni işler kurulmasını sağlamak her zaman kolay olamamaktadır. Girişimcilerin en büyük sorunu olan finansman sorunu kadar önemli diğer sorunları da uygun analizler yapabilmeleri, iş modelleri ortaya koymaları ve fizibilite çalışmalarını doğru şekilde yapabilmeleridir. Özellikle finansörlerin ve yatırımcıların ön önemli beklentileri girişimcilerin iş fikirlerini doğru iş modelleri ve gelir modelleri ile ortaya sunabilmeleridir. Özellikle Amerika ve İngiltere gibi gelişmiş ülkeler girişimcilik hakkında çok fazla sayıda kitap, eğitim programı, rehber ve organizasyon hizmetleri bulunmaktadır. Bu ülkelerde girişimciler iş fikirlerini teste tabi tutup, farklı analizler yapma fırsatı yakalayabiliyorlar. Ancak gelişmekte olan ülkelerde ya da geri kalmış toplumlarda yeni iş kurmak bu kadar kolay değildir. Gerçi gelişmiş ülkelerde de bahsettiğim bu analizler ve eğitimler girişimciler için oldukça maliyetli ve zaman kaybına yol açmaktadır. İş kurma sürecinin başlangıç aşamasında maliyetler oldukça fazladır. Bunun yanında yasal ve bürokratik birçok engel de aşılması gereken bir diğer sorundur. bu tür engellere örnek verecek olursak uzun süreli evrak doldurma, uzun süreli bürokratik imza ve belge toplamada zaman kayıpları ve vergi ve harç ücretleri vb.dir. Bu nedenle pek çok girişimci daha yolun başında iş fikirlerini hayata geçirmekten vazgeçmek zorunda kalmaktadırlar. Bu da hayallerin başlamadan bitmesi anlamına gelmektedir. Neyse ki tam bu noktada EtherInc projesi blokzincir teknolojisini kullanarak organizasyonların kurulum ve yönetim sorunlarına çözümler sunmuştur.

RESİM 2.png

Merkezi olmayan organizasyonlar kurmak ve yönetmek amacıyla tasarlanan EtherInc (einc) platformu dünyadaki tüm girişimcileri kısıtlamalardan, aracılardan, yüksek maliyetlerden uzak tutmak amacı gütmektedir. Bu şekilde organizasyonlar daha esnek ve güvenilir olacaktır. Bu platform ayrıca girişimcilerin başlangıç maliyetlerini ve süre konusundaki yaşadıkları karmaşıklıkları ortadan kaldırmayı amaç edinmektedir. Bu kapsamda şirketlerin kuruluş aşamasında tüm yasal, finansal ve operasyonel ihtiyaçlarını minimuma indirir. Kullanıcıların şirket kurarken tek yapmaları gereken şey şirketin adını belirlemeleridir, gerisini platform halletmektedir. Şirketin ismine karar veren kullanıcı kendi kişisel platformunda kurucu ortakları ve ekibini kolaylıkla seçebilmekte ve platform üzerinden çalışanların görev ve rollerini atayabilmektedir. Aynı şekilde platform şirketlerin iş teklifleri yapmasına ve almasına imkan tanımaktadır, ayrıca kabul edilen iş teklifleri akıllı sözleşmelere dayandırılmaktadır. Şirketler tüm ticari ödemeleri düzenledikleri akıllı sözleşmelerdeki tüm koşullar yerine getirildikten sonra yapmaktadırlar. Ticarette güven ortamının kurulması platformun sağladığı bir başarıdır.

RESİM 3.png

Ayrıca platform kullanıcıların şirketlerini dünya pazarına açmak ve büyümesini sağlamak imkanı da vermektedir. Böylelikle şirketinizi rahatlıkla tanıtıp, yatırımcılardan fon toplayabilirsiniz ve şirketinizi büyütebilirsiniz. Ayrıca platform şirketlere kurucu ortaklarına şirket hisseleri oranında oy hakkı tanımakta ve oy kullanma platformu kurmaktadır. Oylama platformunda şeffaflık ve güven ön plandadır. Bu şekilde şirkete yön verecek kararlar demokratik oylama platformu ile alınmaktadır. Platform kullanıcılarına şirket kurma aşamasında karşılaştığı operasyonel hizmetleri de sunmakta ve şirket platform üzerinden gereken teklifleri almakta en uygun teklifi veren başka bir şirket ile ticari işbirliğine girmesine imkan tanımaktadır. Platform üzerinden gerçekleştirilen her işlem çok hızlı yapılmakta ve girişimcinin zamanla yarışmasına destek olmaktadır.

Sonuç olarak dünya çapında şirket kurmak, organizasyonunuzu yönetmek, maliyetlerinizi azaltmak, hem kuruluş aşamasında hem de ilerleyen süreçlerde maliyetli aracılardan kurtulmak kısacası demokratik ve esnek örgüt olabilmek için tek yapmanız gereken şey EtherInc platformuna üye olmaktır. Bu şekilde organizasyonunuza değer katmış olmakla beraber işlemlerinizin ne kadar kesintisiz ve hızlı tamamlanacağınızı da görmüş olacaksınız.

Token Bilgileri ve Satışı

resim 4.png

05.png

Yol Haritası

resim 5.png

EtherInc Ekibi

resim 6.png

resim 7.png

Faydalı Linkler

https://einc.io/
https://cdn.einc.io/assets/files/einc_whitepaper.pdf
https://twitter.com/eIncHQ
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3084491
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3780435
http://t.me/eincHQ
https://www.youtube.com/channel/UCuXo10jvemdXWeROA1lc9Uw
https://medium.com/einc
https://www.reddit.com/r/eincofficial/
https://github.com/etherinc/

Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
ico

One thought on “ORGANİZASYON KURMAK VE YÖNETMEK ETHERINC İLE ARTIK DAHA KOLAY

  1. organizasyon kuruluş aşamasındaki operasyonel engellerin aşılmasında etkili bir çözüm sunuyor proje, bence çok faydalı olmuş, ekibe ve yazara teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir