SKYNET SAYESİNDE “IoT” ve “AI” TEKNOLOJİLERİ DESTEĞİ İLE BLOK ZİNCİRİNE DEVRİMSEL YENİLİKLER GELİYOR

Küreselleşen dünyamızdaki teknolojinin inanılmaz hızla gelişmesine paralel olarak her alan ve sektörde özellikle de IT alanında yenilikleri gözlemleyebilmekteyiz. Tarihteki ilk bilgisayarın atası olan cihaza Google yaparak baktığımızda koca bir salon büyüklüğünde olduğunu görmekteyiz. Şimdilerde ise kullandığımız lap toplar, tablet pc’ler, all in one’lar, cep telefonları ve daha sayılamayacak kadar çok olan çeşitlerini sıralamak istesek belki  bir günümüz bile yetmeyecektir. Bu teknolojiler sayesinde artık iş ve işlemlerimiz hem çok kolaylaşmış hem de tamamen dijital dünyaya taşınmıştır. Böylece günler belki aylar sürecek iş ve işlemler oturduğumuz yerden bir tuş ile hallolabilmektedir. Artık makinalar, yazılımlar ve AI ile IoT gibi teknolojiler öne çıkmakta, şirketlerin yatırımlarının çoğu bilgisayar altyapısına, programlara ve uygulamalara gitmektedir.  Küreselleşmenin de bu değişime ve gelişime çok büyük ve olumlu bir katkısı bulunmaktadır. İnternet sayesinde artık dünyanın bir yerindeki buluş ya da yenilik dünyanın diğer ucuna hemen ulaşmakta, bilim adamları bu gelişmeleri hemen projelendirip kendilerine adapte edebilmekte, şirketler ise lisans veya patent alıp hemen bu ürünleri kullanabilmektedirler.

Dünya üzerindeki gelişmelere bakıldığında artık her alanda teknolojinin hâkimiyeti artarak devam edecektir. Bu süreçte ise yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti (IoT) en başta gelen teknolojiler olmaya devam edecek ve akıllı makinaları ve robotları hayatımızı kolaylaştırmak adına bizlerin hizmetine sunacaktır. Aslında internet kadar önemli olan ve devrimsel özellikleri ile popülarite kazanan bir başka teknoloji de blok zinciridir. Sunduğu hızlılık, güvenilirlik, şeffaflık, maliyetinin düşüklüğü ve merkezsiz oluşu sayesinde hemen hemen bütün iş çevreleri ve ekonomi dünyası tarafından büyük bir ilgiyle izlenmekte, adına üniversitelerde araştırma merkezleri kurulmakta ve şirketlerin verimliliklerini sağlama adına bünyelerine adapte edilmektedir. Özellikle kripto paraların arkasındaki teknoloji olan bilinmesi sebebi ile blok zinciri bundan sonraki süreçte de hem gündemde kalacak hem de kullanılabilirliği zaman geçtikçe de artacaktır.

Bu kadar popüler olması ve farklı sektörlerde de kullanılması dolayı ise zaman içerisinde blok zincirinin mevcut yapısı, verimliliği ve performansı ise ilgili bazı yenilikler ve versiyonunda gelişmelere de gereksinim bulunmaktadır. Ayrıca bu alanda görülen bir problem de blok zinciri ağı üzerinde çalışan ve IoT (nesnelerin interneti) kullanan cihazlar tarafından bloklara aktarılan sayılamayacak kadar büyük miktarda datanın işlenememesidir.

Özellikle birçok uygulamanın aynı blok zinciri üzerinde çalışması ise büyük bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kripto para dünyasında ise mevcut durumda yapılan işlem azlığına rağmen ortaya çıkan yüksek transfer maliyetleri verimliliği düşürmektedir.  Bütün bunlara ek olarak; Bitcoin ve Ethereum aynı blok zincir üzerinde faaliyet gösteren ve hali hazırda inanılmayacak kadar çok sayıda bilgisayar tarafından desteklenmekte olan iş kanıtı sistemi ile çalışmaktadırlar. Bu yüksek transfer ücretleri insanları kripto paralara karşı mesafeli olmaya da zorlamaktadır. Böylece ortaya çıkan mimari eksiklikler ve IoT (nesnelerin interneti) hizmetlerini karşılayacak kadar yeterli kapasiteye sahip olamaması blok zinciri yapısında her zaman yeniliklerin ve değişiklerin yapılmasını gerektirmektedir.

Blok zincirinin mimari yapısındaki problemleri çok iyi analiz eden Skynet platformu kendi bileşenleri ile akıllı bir makine endüstrisinin tüm beklentilerini gidermek için kurgulanmış uçtan uca bir protokol olarak bizlerin önüne çıkmıştır. Bu platform, 4. nesil  IoT (nesnelerin interneti) blok zinciri platformu ve küresel çapta ilk blok zinciri IoT çipi olan Skynet Core  bahse konu bu platform sayesinde hizmete girecektir. Bahsettiklerime ek olarak Skynet’in çok tercih edilen uçtan uca olarak tasarlanmış ekosistemi, küresel çapta tüm cihazlara ve Skynet Açık Ağı ile bağlantı kuracak ve yeni nesil blok zinciri teknolojisi için gerekli altyapısına kavuşacak olan Skynet Çekirdeği ile devrimsel bir şekilde birleşecektir. Bütün bunlara ek olarak çok hassas bir aritmetiğe odaklanmış olan tensör işlemcileri içeren robotlar, dronlar ve sensörler gibi IoT teknolojisi içeren cihazlar artık daha da gelişecek ve belki de insana yakı bir performansa sahip olacaktır. Ayrıca bu platform kağsamındaki bir başka devrimsel özellik ise; Skynet Core destekli otomobillerin şarj veya park yapmak istediklerinde ödeme yapmak suretiyle paylaşacakları bilgiler doğrultusunda ek gelir elde edilebilmesinin mümkün hale gelmesidir.

Sonuç olarak Skynet Core, donanım cüzdanı ve kompakt kripto motorları gibi birçok patent bekleyen teknolojilerle birlikte Skynet Core cihazları çok yüksek verimli blok zinciri ağlarını çalıştırabilmesinin yanı sıra çok güvenli bir şekilde kripto paralar da artık kullanıla bilinir hale gelecektir.  IoT 2.0 Skynet Core, hızlandırılmış yapay zeka işlemlerini blok zinciri ağları ile birleştirmek suretiyle yeni teknoloji nesnelerin interneti cihazlarının da üretilmesine vesile olacaktır.  Ayrıca saniyede milyarlarca işlemi yapabilecek şekilde sonsuz blok zincirleri oluşturulabilecek, bir şehirdeki bütün akıllı cihazlar Skynet Core ile ayrı alt zincirler kanalı ile Skynet Network’e bağlanabilecek ve birbiriyle iletişim mümkün hale gelerek içerdiği bilgiler aynı ağ üzerinde değerlendirilecektir . Ayrıca akıllı telefonlarımız Skynet Core’un devrimsel özellikleri sayesinde blok zinciri telefona dönüşerek ve çipe entegre edilecek cüzdan ile kripto yatırımı veya kripto para transferleri mümkün olabilecektir.

En çok sevdiği özelliği ise akıllı robotların aynı ağa bağlı olan diğer robotlardan da öğrenme işlemi gerçekleştirecek ve böylelikle kendi kapasitesini geliştirecek olmasıdır.

Skynet ICO ve Token Bilgileri

  • Token İsmi: Skynet
  • Fiyatı: 0.0035 USD
  • Token Platformu: Ethereum
  • Kabul Birimi: ETH
  • Soft Cap Miktarı: 3.000.000 USD
  • Hard Cap Miktarı: 38.000.000 USD
  • Toplam Token Miktarı: 1.000.000.000.000 SON

Yol Haritası

Skynet Proje Ekibi

Faydalı Linkler

İnternet Sitesi: https://skynet.co

Teknik Rapor: https://skynet.co/img/lightpaper.pdf

Reddit: https://www.reddit.com/r/SkynetProject

Twitter: https://twitter.com/OpenSingularity

Telegram: https://t.me/SkynetOpenNetwork

Facebook: https://www.facebook.com/OpenSingularity

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/opensingularity-foundation

Medium: https://medium.com/skynetproject

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4641725

 

Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, ico

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There is something wrong with the server