SmartContainers ve Yeni Nesil Konteyner Teknolojisi

resim1.png

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte küreselleşen dünyamızda her alanda büyük değişikler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Her sektör teknolojiyi sonuna kadar kullanırken, insan faktöründen daha çok makinalara yatırım yapmakta. Sağlıktan eğitime, spordan finans sistemine kadar her alanda yenilikler birbirini izlemekte. Hatta şu an yeni nesil blok zinciri teknolojisinin beraberinde getirdiği kripto paraların yaygınlaşması ile hem çok hızlı, hem çok güvenli hem de çok ekonomik bir şekilde kripto para transferleri bir ödeme aracı olarak mümkün olmaktadır. Baktığımızda her gelişme ve yenilik insan hayatını daha da iyileştirmekte ya da konforumuzu arttırmaktadır. Daha detaylı bilgi için internet sitesini https://smartcontainers.ch/ ziyaret edebilirsiniz.

Özellikle internetin yaşamımıza girmesi ile birlikte artık her ihtiyacımızı oturduğumuz yerden giderebiliyoruz. Bir siparişle market alışveriş verişimiz ayağımıza gelirken, çok beğendiğimiz ayakkabıyı dünyanın diğer ucundan iki gün içerisinde getirtebiliyoruz. Bütün bu imkânları hem teknolojinin hem de ulaştırma ve lojistik sektöründeki inanılmaz gelişmeler sayesinde kullanabiliyoruz. Özellikle küreselleşme ile sınırların neredeyse kalkması ve teknoloji sayesinde dünyamızın küresel bir köy haline gelmesi neticesinde mesafeler de kısalmış, uçak, tren ve diğer araçlarla mal ve hizmet sevkiyatı çok kolay hale gelmiştir. Bundan dolayı şirketlerin satışlarını genelde dünyanın her tarafına yapması, yeni pazarlara ulaşmanın çok kolay haline gelmesi, insanların internet sayesinde dünyadaki her yer ve herkes ile iletişime geçebilmesi ve istediği ürünü sipariş edebilmesi mümkün hale gelmiştir. Artık banka kartları veya pay pal gibi ödeme sistemleri sayesinde para transferleri de kolay hale gelmiştir.

Bütün bunların neticesinde mal ve hizmetlerin en kısa zamanda sipariş edene ulaştırılması yani ulaşım lojistiği kavramı çok önemli hale gelmiştir. Bir sipariş verdiğimizde bize en çabuk, en güvenli olarak ürünü teslim eden firmayı tercih ederiz. Kimse buz gibi pizza yemek istemez, ya da erimiş dondurma. İstediğimiz yemeğin, meyvenin bozulmadan bize gelmesini isteriz. Bundan dolayı özellikle dondurulmuş gıda, meyve sebze, et ve balık ürünleri ve ilaç gibi belli sıcaklıkta teslim edilmesi gereken mal ve hizmetlerin çok dikkatli bir şekilde lojistiğinin sağlanması gerekmektedir.

resim2.png

İşte burada Smartcontainers isimli yaklaşım blok zinciri teknolojisini kullanarak lojistik alanındaki hali hazırdaki problemleri mevcut birikim ve tecrübesini de kullanmak suretiyle çözmek için yola çıkmıştır. Burada özellikle mevcut birimin ve tecrübesi dedim çünkü Smart Containers Group, global anlamda çok narin ilaç vb. maddeleri ile gıdaların taşınabilmesi için piyasadaki en kaliteli derece kontrollü kutuları halihazırda sağlayan İsviçre menşeli üst düzey teknoloji altyapısını kullanan bir firmadır. En önemli amacı organ, ilaç vb. gibi çok hassas kargoları en hızlı ve güvenli bir şekilde alıcısına iletmektir. Burada son derece tercih edilir olmasının sebebi, hem teknolojik donanımlarının hem de yazılımlarının son teknolojiyi kullanıyor olmasıdır. Bundan dolayı Smart Containers çok kısa bir sürede çabuk gelişmiş ve büyümüş bir lojistik firması olmuştur. Bunların devamında ise şirket hedef büyütmüş ve yeni nesil teknoloji ürünü olan blok zinciri ile çok yeni bir ürün olan konteyner üretimini hedeflemiştir.

resim3.png

Bu çok gelişmiş teknoloji ürünü olacak konteynerler, blok zinciri tabanlı yazılım ve nesnelerin İnterneti teknoloji ile beraber platform, dünyanın her köşesinde bulunan araçlarını takip edebilecektir. Bu yeni yatırım ve teknoloji ile birlikte sayede Smart Containers Group pazardaki en güçlü nesnelerin İnterneti teknolojisi tabanlı hava kargo konteynerleri tedarikçisi olacaktır.

Ayrıca, SkyCell şirketi Smart Containers Group’un bir yan şirketidir. Bu yan şirket şu anda bu pazardaki en güçlü tıbbi malzeme birkaç firma arasında yer almaktadır. Burada en önemli detaylardan biri de şirketin ileri teknoloji ürünü olan sıcaklığa duyarlı kaplarla hizmet verecek olmasıdır.

resim4.png

Smart Containers platformu blok zincirini teknolojisini kullanmak suretiyle ekonomik bir ücret karşılığında kesintisiz bir yapı içerecek ve sektöre tam entegre olabilecek LOGI CHAIN’i kurmuştur. Bu süreçte müşteriler hem bilgilendirme mesajları ile her aşamada bilgilendirilecek hem de gereksiz masraflardan kurtulmuş olacaklardır.

Token Satışı ve Dağıtımı

resim5.png

Token satışı ile ilgili daha detaylı bilgi için internet sitesini https://smartcontainers.ch/ ziyaret edebilirsiniz.

resim6.png

resim7.png

Yol Haritası ve Geçmiş Başarılar

resim8.png

SmartContainers Ekibi

resim9.png

Faydalı Linkler

İnternet Sitesi: https://smartcontainers.ch/
Teknik Rapor: https://smartcontainers.ch/assets/20180208_smartcontainers_whitepaper_v1.pdf
Telegram: https://t.me/smartcontainers
Telegram Info Channel: https://t.me/smartcontainers_info
Reddit: https://www.reddit.com/r/SmartContainers/
Twitter: https://twitter.com/SMARC_ICO
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/smart-containers-group
Medium: https://medium.com/@SmartContainers
Facebook: https://www.facebook.com/Smart-Containers-157874458234951/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC4NaVoE-RNhpvmSPN04Teaw
Github: https://github.com/SmartContainers
BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3058528.0
BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3211636.0

Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Genel

14 thoughts on “SmartContainers ve Yeni Nesil Konteyner Teknolojisi

 1. Ellerinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Harika bir proje gibi gözüküyor ve gelecekte vaat ediyor. Takım ve yazara tebrikler…

  1. umarım faydalı olmuştur..çok sevindim yazımı beğendiğinize. insanlığın çok faydasına…ayrıca dediğim gibi çok harika bir fikir ve gelecek vaat eden bir proje. yatırımı da düşünün derim..

 2. beklentimin çok üzerinde bir yaklaşım olmuş…gelecek vaat ediyor ve çok karlı bir yatırım diyebilirim. çok tebrikler takıma.. yazı da çok açıklayıcı ve bilgilendirici..

  1. çok sevindim yazımı beğendiğinize.. umarım faydalı olmuştur..dediğim gibi çok harika bir fikir ve gelecek vaat eden bir proje. yatırımı da düşünün derim..

 3. Mükemmel bir fikrin böyle bir projeye dönüşmesi harika olmuş. Gelecek vaat ediyor ve çok karlı bir yatırım diyebilirim. Yazı da çok açıklayıcı olmuş. Tebrikler takıma ve yazara..

  1. yazıyı begendiğiniz için çok tesekkurler..Mükemmel bir fikrin böyle bir projeye dönüşmesi harika olmuş. çok karlı bir yatırım ve güzel bir gelecek bekliyor projeyi…

 4. Nice project. I have been reading and searching this project since last week. Great future waiting this project. I am going to invest soon.

  1. umarım faydalı olmuştur..çok sevindim yazımı beğendiğinize. insanlığın çok faydasına…ayrıca dediğim gibi çok harika bir fikir ve gelecek vaat eden bir proje. yatırımı da düşünün derim..

 5. Teşekkür ederim yazara. Merak ettiğim her sorunun cevabını buldum. Karlı ve mantıklı bir yatırım gibi duruyor. Geleceği ve kullanım alanı olan bir proje kesinlikle…

 6. Thank you very much for your this good job. Very informative work and this project has a brillant future..

  1. thank you very much for your comment. As you said its surprizingly very good idea and ICO..you can also invest..its very profitable..

 7. Ellerinize sağlık. Super bir yaklaşım. Takıma da tebrikler..
  mutlaka karlı bir gelecek bekliyor bu projeyi. Çok açıklayıcı ve bilgilendirici biryazı olmuş.
  Tam yatırımlık..

 8. Un proyecto que va a resolver muchas problemas de los abogados especialmente. Gracias por pensar y aplicar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There is something wrong with the server