SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİ İLE HAREKET EDEN ÖNCÜ PROJE: INPACTOR

resim 1.png

Açlık, yoksulluk, sağlık sorunları, eğitimden yoksun kalan çocuklar vb. sorunlar dünyanın bin bir derdinden sadece bir kısmı. Tüm bu sorunlarla mücadele etmek ve huzurlu bir toplum düzeni sağlamak hem devletlerin hem de sivil toplum kuruluşlarının en temel amaçları arasında. Şöyle ki yoksullukla mücadele konusunda Birleşmiş Milletler (BM) 22.12.1992 tarihinde 17 Ekimi Dünya Yoksullukla Mücadele günü olarak ilan etmiştir. Yoksullukla ve açlıkla mücadele sadece geri kalmış ülkelerin değil gelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerin de öncelikli konusudur. BM 2015’te yayınladığı Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri arasında 2030 yılında yoksulluğu bitirmek ilkesi yer almıştır. Bu kapsamda BM, bütün çocukların okula gittiği, annelerin yaşamını yitirmeden doğum yapabildiği, açlık ve yoksulluğun olmadığı ve her yerde temiz içme suyunun olduğu bir dünya hedeflemekte. Dünyada her türlü yoksullukla mücadele tüm ülke ve toplumların birlikte hareket etmesiyle çözülebilir. Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri ile markalar, toplumun sorunlarına dikkat çekmeyi ve çözüm bulmayı amaç edinmişlerdir. Birçok marka ve şirket düzenledikleri projeler ile hem markalarının reklamını yapıyor hem de toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlıyorlar. Hatta öyle projeler var ki kendileri bir marka olmuş durumdalar. Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerine Fortune Global 500 şirketinin yılda 15 milyar dolar bütçe ayırdığı düşünüldüğünde gelecekte daha fazla bir bütçenin ayrılması da beklenmektedir.

indir.jpg

Her ne kadar gelecek nesillere daha iyi bir gelecek ve dünya bırakmak için sorumluluk hisseden sivil toplum kuruluşları ve markalar olsa da yapılan yardımların çok az bir kısmı ihtiyaç sahiplerine iletilebilmektedir. Yeni nesil Kurumsal Sosyal Sorumluluk için bir platform oluşturan INPACTOR, blokzincir üzerinde markaları, gönüllüleri ve sosyal projeleri bir araya getirerek, toplanan fonları artırmak, sosyal medyanın etkisini kullanarak daha fazla kişinin dikkatini çekmek ve en önemlisi yapılan yardımların gerçek sahiplerine ulaşmasını sağlamayı amaç edinmiştir. INPACTOR Projesinin müşterileri arasında Pepsico, L’Oreal, FedEx, SWIFT, Cummins ve CIMB gibi dünyanın en büyük markaları bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için internet sitesini https://csr.inpactor.com/ ve teknik raporu https://csr.inpactor.com/assets/docs/inpactor_paper_latest.pdfinceleyebilirsiniz.

resim 2.png

Incitement adlı teşvik programı kapsamında Illac Diaz’ın kurduğu bir sosyal yardım projesi olan Liter of Light, enerji yoksulluğunu ortadan kaldırmayı hedefliyor ve şu anda 24 ülkede uygulanıyor. Projenin uygulandığı ilk ülke Filipinlerde ince çatılı konutların iç aydınlatılmasının sağlanması amacıyla düşük maliyetli ışık tüpleri kuruldu ve toplam 33 köyün güneş ışığından faydalanması sağlandı. Şuan Incitement adlı teşvik programı 4471 marka ve 38969 gönüllü ile hizmet vermektedir. Ve bu büyüklükteki projenin mevcut ağı INPACTOR platformuna yerleştirilecektir. Şuan için gelişim aşamasında olan ve markalarla birlikte Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerini 7 yıldır uygulayan INPACTOR Platformunun 2018 haziran ayı ortasında başlaması planlanmaktadır.

INPACTOR Platformu adil ve şeffaf bir yardım kampanyası uygulamayı hedeflemektedir. Markaların Inpactor Platformu üzerinden oluşturulan kampanyalara katılımı sağlanacaktır. Sosyal medya uygulamasına benzer şekilde tasarlanan proje aynı zamanda yapay zeka destekli olacak ve kullanıcıların kendilerine en uygun kampanyaya katılmalarına fırsat verecektir. Aynı zamanda markalar ve yardımsever toplum kuruluşları platform üzerinden kendilerine özel hesaplar açabilecekler ve blokzincir üzerinde merkezi olmayan özerk bir yapı oluşturulacaktır. Aynı zamanda platform üzerinde yardımseverlere ve markalara yaptıkları yardımların ihtiyaç sahiplerinin eline ulaşıp ulaşılmadığını öğrenebilmelerini sağlayan takip rapor sistemi kurulacaktır. Ayrıca uygulama üzerinde tüm işlemler akıllı sözleşmeler ile yapılacak ve böylece güven ortamı oluşturulacaktır. INPACTOR Projesinin dünyadaki çok önemli soruna çözüm getireceğine inancım sonsuz.

Token Satışı ve Dağıtımı

INPACTOR uygulamasında iki farklı token bulunmaktadır. Bunlar; CSRi ve CSRm’dir. CSRi tokenı yalnızca INSPACTOR platformu içinde kullanılabilecek ve sabit bir değere sahip olacaktır. CSRm tokenı ise platform içinde ve dışında kullanılabilecektir.

resim 3.png

Yol Haritası

resim 4.png

INPACTOR Ekibi

Yenilikçi uygulamanın arkasındaki başarılı INPACTOR Ekibi ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen internet sayfasını https://csr.inpactor.com/ ve teknik raporu https://csr.inpactor.com/assets/docs/inpactor_paper_latest.pdfinceleyebilirsiniz.

resim 5.png

Faydalı Linkler

İnternet Sitesi: https://csr.inpactor.com/
Teknik Rapor: https://csr.inpactor.com/assets/docs/inpactor_paper_latest.pdf
Telegram: https://t.me/theincitement
Twitter: https://twitter.com/theincitement
Facebook: https://www.facebook.com/theincitement
BTT BOUNTY: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3286739.0
BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3283594.0

Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, ico

One thought on “SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİ İLE HAREKET EDEN ÖNCÜ PROJE: INPACTOR

  1. Inpactor uygulaması ile yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşacağını bilmek çok ümit verici. Proje ekibine ve bu uygulamayı tanıtan yazara teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir