TÜKETİCİLERİN DOĞRUDAN ÜRETİCİLERDEN, TOPTANCILARDAN VE DİSTRİBÜTÖRLERDEN SATIN ALMA İMKÂNI SAĞLAYACAK İLK VE DEVRİMSEL E-TİCARET PROTOKOLÜ: BUYING

Artık takip etmekte bile zorlandığımız teknoloji ve beraberinde gelen internet gibi devrimsel gelişmeler sayesinde küreselleşen dünyamızdan bahsederken şimdi de dijitalleştiğine de vurgu yapmamız gerekmekte. Çünkü teknolojik gelişmelerin ışığında her alan ve sektörde birçok yenilik ve değişiklik yaşarken artık bütün verilerimizi dijital dünyaya taşınmasından dolayı da kurum ve kuruluşlardaki iş ve işlemlerimizi, okul kaydımızı, faturalarımızı hep internetin bize sağladığı avantajlar sayesinde yapar olduk. Alışkanlıklarımızı da değiştiren internet sayesinde oturduğumuz yerden vizyon filmlerini seyrederken, istediğimiz müziği dinleyebilmenin ve dünyanın bir ucundaki arkadaşımız ile görüntülü konuşabilmenin ve sosyal medya ile vakit geçirebilmenin tadını çıkartıyoruz.

Aslına bakılırsa en çok bize kolaylık sağlayan, vakit ve nakit tasarrufu yapmamıza vesile olan alan internet üzerinden bir telefondan birkaç tuşla bile yapabildiğimiz alışverişler. Önceleri bir ayakkabı alabilmek için bazen aylarca bekler bazen de i1stediğimiz modeli bulamayınca gezmediğimiz alışveriş merkezi bırakmazdık. Şimdilerde sadece birkaç tuşla istediğimiz e-ticaret sitesine gidip, fiyatları ucuzdan pahalıya doğru sıralayabiliyor ve indirimlerden anında yaralanabiliyoruz. Artık zaman ve coğrafi bir mekanla da sınırlı olmayan bu imkan sayesinde dünyanın bir köşesinden istediğimiz mal ve hizmeti sipariş ederek birkaç gün içerisinde elimizde olmasını sağlayabiliyor, ürünü beğenmememiz durumunda ise aynı kargo şirketi ile ücretsiz bir şekilde geri gönderebiliyoruz.

Bu kolaylık ve konfor sunan e-ticaretin kapasitesi her geçen gün artmakta. Neredeyse mağazalardan alışveriş eden kimse kalmayacak. E-ticaret sitelerinin geleneksel mağazacılık sistemine göre ucuz olmasının sebebi ise aracıların olmaması, personel gideri ve kira giderinin minimum olması. Aslında bizlerinde e-ticaret sitelerinin aldığı çok uygun fiyatlardan alışveriş yapabilme olması gerekmekte. Belki de bu sayede istediğimiz bir ürünü aracılar olmadan belki de yarın fiyatına alma imkanımız bile olabilecek. İşte Buying.com isimli yeni ve devrimsel bir yaklaşım sayesinde online mağazalardan, bizlere doğrudan üreticilerden, toptancılardan ya da distribütörler den ürün satın alabilme imkanı veren ilk e-ticaret platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu platformun en önemli özelliği toplu olarak ürün fiyatlandırma, gerçek zamanlı lojistik imkanı, e-ticaret ve kripto para dünyasındaki yeniliklerle birlikte dağıtılmış defter teknolojisinin gücünü kullanmasıdır. Ayrıca blok zincirinin devrimsel gücü sayesinde merkezi olmayan e-ticaret platformu olan bu yaklaşım, grup satın alma, e-ticaret protokolü, hiper yerel mikro dağıtım, uçtan uca talep eşleştirmesi ve son nokta ürün teslimatı gibi hizmetleri de müşterilerine sunabilecektir.

Bahsettiklerime ilaveten Buying.com, e-ticareti yeniden şekillendirmeyi amaçlamaktadır. Yeni iş modelleri, yeni dağıtım yolları, satın alma gücünü artıran daha etkin yöntemler ve lojistik ve geri dönüş operasyonlarındaki verimliliklerin bir sonraki e-ticaret dalgasına güç sağlayabilecek olduğuna gönülden inanmaktadır.

Bu platform kapsamında mikro dağıtım, eşler arası satın alma imkanı bulunacaktır. Ayrıca Buying.com’a anlaşma sağlandığında ve minimum sipariş gereksinim oranı yerine getirildiğinde platform kapsamındaki akıllı sözleşmeler yardımıyla istenilen sipariş, üreticilerden alınacak ve toplu olarak malı depolanacağı yere oradan da her müşteriye ve kullanıcıya gönderilebilecektir. Buradaki kilit nokta aracıların aradan çıkmasıyla birlikte müşterilerin ürünleri bir Kolhs ya da Walmart’ın aldığı fiyattan ürünü alabilecek olmasıdır.

Son olarak Buying.com ICO satışı ve kampanya önemi için Bountyhive adındaki son derece profesyonel ve kurumsal bir şirketle birlikte yürüme kararı almıştır. Bu ortaklığın vereceği destekle Buying.com yaklaşımının başarılı bir satış dönemi geçireceğini tahmin etmekteyim.

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/Buying

ICO VE TOKEN BİLGİLERİ

Buy tokenları mikro dağıtım merkezlerinin katılabilmesi için, teslim operatörlerinin katılabilmesi için, bir kullanıcı Buying.com’u başka bir hizmete önerdiğinde ödül olarak, buying.com ağında özellikle nakliye için ödeme şekli olarak, bir hizmet sağlamak için Mikro dağıtım merkezlerine ve Teslimat operatörlerine bir ödeme şekli olarak, yatırımcıya temettü ödeme şekli olarak kullanılabilecektir.

  • Ön ICO: 1 Ekim 2018-30 Kasım 2018
  • ICO Talihleri: 1 Aralık 2018- 31 Ocak 2019
  • Token Simgesi: BUY
  • Token Fiyatı: 1 BUY = 0,07 USD
  • Platformu: Ethereum
  • Kabul Birimi: ETH BTC
  • Hard Cap: 50.500.000 USD

YOL HARİTASI

Buying platformunun başarılı ekibi son derece basit, güvenli ve teknik olarak güçlü bir platform sunmak için tüm gelişmiş hizmetleri teknolojiden de istifade etmek suretiyle müşterilerine sunmayı hedeflemektedir. Yol haritası da bu amaçlar doğrultusunda detaylı olarak hazırlanmıştır.

PROJE EKİBİ

Yenilikçi uygulamanın arkasındaki aşağıdaki başarılı ekibin bu alanla ilgili ciddi tecrübesi ve birikimi bulunmaktadır.

FAYDALI LİNKLER

Buying platformu ile ilgili daha fazla bilgi için sizlere sunduğum faydalı linklere bakmanızı ayrıca telegram başta olmak üzere sosyal medya platformlarına üye olmanızı tavsiye ederim.

İnternet Sitesi: https://www.buying.com/

Facebook: https://www.facebook.com/buyingcom

Twitter: https://twitter.com/buying_com

Linkendin: https://www.linkedin.com/company/buying-com/

Telegram: https://t.me/buyingcom

Github: https://github.com/Buying-com

Reddit: https://www.reddit.com/user/buyingcom

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4925094

 

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/Buying

Bountyhive Kullanıcı Adı: roadsafety

 

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, ico

3 thoughts on “TÜKETİCİLERİN DOĞRUDAN ÜRETİCİLERDEN, TOPTANCILARDAN VE DİSTRİBÜTÖRLERDEN SATIN ALMA İMKÂNI SAĞLAYACAK İLK VE DEVRİMSEL E-TİCARET PROTOKOLÜ: BUYING

  1. Buying üreticiden direkt tüketiciye aracısız sunma imkanı tanıdığından üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi görüyor

  2. Piyasadaki e-ticaret sitelerine göre çok daha uygun fiyatlar sağlayacağı iddiasını gerçekleştirirse çok büyük bir platform olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir