USAT SAYESİNDE BİLİMSEL PROJELER HEM DESTEKLENECEK HEM DE DAHA KOLAY PATENT ALABİLECEK

Screenshot_1.png

Bilim ve teknoloji çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak için gerekecek en önemli katalizörlerden biridir. Özellikle reform ve rönesans dönemleri ile aydınlanma yaşandığına inananların aksine antik yunan çağı hatta ilk insanlıkla birlikte bilim ve medeniyet ile ilgili adımlarda atılmaya başlamıştır. İlk zamanlar bilim adamlarının ya da toplumdaki önder kişilerin söylemleri ciddiye alınmasa da zaman içerisinde onların fikirleri teorileşerek ve bugünkü bilimin küllerinin doğmasına vesile olmuştur. Aslında bilim insanı her zaman insanoğlunun geleceğini daha da aydınlığa, çağdaşlığa ve modernliğe yönlendiren yol gösterici olmuştur.

Modern dünyamızda ise üniversiteler toplumun ve gelişimin lokomotifi olarak insanlığı hep daha ileriye ve gelişime taşımaktadır. Aslında üniversiteler bilimin, barışın, özgürlüğün, insan haklarının, politikanın, teknolojinin, sanayinin üretildiği ve pazarlandığı endüstrilerdir bir bakıma. Üniversitelerin bünyesinde bulunan kürsüler, araştırma merkezleri, düşünce kuruluşları, laboratuvarlar hep bilimin üretilmesi için kurgulanmıştır. Bu arada çalışma yapan bilim adamlarının aslında ortak amacı dünyayı daha barışçıl ve yaşanabilir hale getirmektir.

Screenshot_4.png

Bu süreçte ortaya çıkan ve gelişmekte olan ülkeler başta olmak üzere küresel bağlamda tüm dünyaya olumlu etkisi olacak yenilikçi ürünleri hem tanıtmak hem de yeni projeler geliştirmek olan USAT isimli kâr amacı gütmeyen bir kuruluş bir ICO tasarlayarak bizlerin karşısına çıkmaktadır. USAT’ın faaliyetlerinin içerisinde en çok dikkat çeken ise teknolojiye ve bilime ihtiyaç duyan toplumlara ve yardıma muhtaç insanlar odaklı farkındalık çalışmaları ve insani projeler yer almaktadır.

indir (1).png

Avustralya merkezli olan bu kuruluş, günümüzün en popüler konularından biri olan fikri mülkiyet sürecini merkezsiz bir şekle getirmek için yeni nesil bir teknoloji olan blok zincirinin inanılmaz gücünü kullanmayı hedeflemektedir. Kısaca USAT vesilesi ile hem bizlere yarar getirecek yeni teknolojiler desteklenmiş olacak hem de muhafaza edilerek finanse edilecek, daha çok geliştirilecek ve belki de pazarlanabilecektir.

Screenshot_5.png

USAT’ın bir özelliği de Avustralya’da bulunan Sunshine Coast Üniversitesi’nin bir yan kuruluşu olarak da faaliyette bulunmasıdır. Ayrıca USAT; AIHEM (Avustralya Yüksek Enerjili Malzeme Enstitüsü) isimli kuruluşla da doğrudan irtibat halinde bulunmaktadır. Ek bilgi olarak, Avustralya Yüksek Enerji Malzeme Enstitüsü’nün dünya çapında 50’den fazla ülkeden yaklaşık 138 profesör, 65 doçent, doktorası olan 89 bilim adamı ve 28 mühendis olmak üzere 300’e yakın bilim adamı bulunduğunu da bu proje ile ilgili bilgi ve dokümanları incelediğimde fark ettim.

indir (2).png

Aslında USAT’ın teknik raporu incelendiğinde bu platformun hem insan bilgisini ve hem de bilim ve teknolojiyi geliştirmeye yönelik araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla kurulmuş olduğu görülmektedir. USAT’ın faaliyet alanına bakıldığında blok zinciri teknolojisinin devrimsel desteği ile birlikte, araştırma ve proje yapmak ve fon sağlanabilmesi için hem mucit ve yenilikçileri hem de akademisyenleri ve bilim adamlarını birbirine bağlayacak, kendi alanında bir ilk olan platformdur. Küresel çapta mucitler tarafından bu platforma sunulacak yenilikçi ve gelecek vaat edecek teknolojiler hem finanse edilecek hem de geliştirilecektir. Mesela bir teknoloji geliştirildiğinde, bu teknolojiyi geliştiren bilim adamlarına veya icat edenlere hem bu yenilikçi ürünün patentinin alınmasına yardımcı olunacak hem de uygun bir ücret karşılığında IP ve patent haklarını da satın alınabilecektir. Satın alınan bu teknoloji içerisindeki tüm patentler ve ticari sırlar, USAT IP Deposu’nda saklanabilecek ve daha sonra ticari şirketlere pazarlanabilecektir.

Screenshot_2.png

Platformun ekosistemine baktığımızda USAT, Avustralya Yüksek Enerjili Malzeme Enstitüsü ‘den bir teklif aldığında, bilim adamlarından oluşan ekip bu teklifi dikkatle inceleyecek, çok özel projeler ve buluşlar seçilecektir. Bu aşamalardan sonra seçilen projeler ise yenilikçi ürünlerin tasarlanması amacıyla USAT tarafından finanse edilecektir. Bu platformun bir avantajı da güneş enerjisi kullanımı ile ilgili iki Avustralya patentine de sahip olmasıdır.

Screenshot_3.png

Sonuç olarak bu ekosistem dahilinde Utokens’i satın almanız halinde şirket tarafından tutulan hem hali hazırdaki hem de potansiyel tüm patentlerin nispi payını da satın alma avantajına sahip olunmaktadır.

USAT Token ve ICO Bilgileri

indir (3).png

USAT tokenları, Avustralya Yüksek Enerjili Malzeme Enstitüsü ile diğer taraflar arasındaki tüm iş ve işlemlerde kullanılacaktır. Ek olarak kar amacı gütmeyen bir kuruluş olmasından dolayı isteyen herkes USAT tarafından Utoken ICO satışına katılabilecek ve şirketin fikri mülkiyetinin bir kısmını satın alma hakkına sahip olabilecektir.

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Yol Haritası

indir.png

USAT Proje Ekibi

indir.jpg

Medyada Usat

Screenshot_6.png

Faydalı Linkler

İnternet Sitesi: https://usat.io/
Teknik Rapor: https://centr.io/wp-content/uploads/2018/05/White-Paper-USAT-Inc.pdf
Telegram: https://t.me/usat_inc
Twitter: https://twitter.com/USAT_Inc
Linkendin: https://www.linkedin.com/company/18478570/
BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4424004
BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4419611.msg39393164#msg39393164

Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, ico

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There is something wrong with the server