VERİ DÜNYASINDA DİJİTAL PATLAMA: DataBlockChain

1_UVjm72mn2w_oqcXy0DxZ8g.png

Teknolojik gelişmelerle birlikte artık coğrafi yer kriteri ortadan kalkmış, her şey küreselleşmiş adeta dünya küçülmüştür. Bu dijital değişimle birlikte tüm dünya üzerindeki şirketler yeni iş gücü almak yerine dijital yatırıma daha çok önem vermişlerdir. Artık yapay zeka, IoT (nesnelerin interneti), kavramlar iyice iş dünyasına girmiş rekabetin ana temaları olmuştur. Bu dijital gelişmeler veri toplamayı ve kullanabilmeyi de etkilemiş, iş dünyasındaki şirketlerden güvenilir ve geçerli verileri toplayıp bunların değerlendirmelerini iyi yapanlar rekabette bir adım öne çıkmışlardır. Şirketlerin güvenilir veri toplamadan yapacakları her adım zarar olarak onlara geri dönmüştür. Bu yüzden şirketler iyi bir yol haritası çizmek istiyorlarsa topladıkları verilerin güvenilir olması gerekir diyebiliriz. Hatta verileri çağımızın petrolü olarak değerlendirenlere de rastlamaktayız. Veri kaynaklarının çeşitli olması, güvenilir olması, bilgi akışının hızlı olması, depolanma şekli son derece önemlidir.

Peki, verileri nerelerde kullanıyoruz bir bakalım. Bankalar müşterini isteklerini anlayıp olabilecek sahtekârlıkları önceden öngörüp bunlara karşı önlem alabilmek için, üretim yapan şirketler her sahada kaliteyle birlikte kazancın arttırılması, kayıp oranının en aza indirilmesinde üretimin her aşamasında, eğitim alanında geliştirilecek programların öğrenci ve eğitici üzerindeki etkileri saptanarak hangi yöntem tekniklerin kullanılacağı programın gerisinde kalan öğrencilerin kayıplarının asgari düzeye indirilmesi için, sağlık sektöründe çok önemli olan tedavinin planlanması bazı hastalıkların önceden belirlenip önleyici yol izlenmesi gibi birçok hayati meselede kullanılabilir.

indir.jpg

Fakat şu anki veri toplama ve kullanma şekillerinin çok kafa karıştırıcı ve karmaşık, uygulanabilirlikten uzak ve çok fazla seçenek sunmaları, ürünü kullanacak olan kitlelerin eğilimlerinin doğru belirlenememiş olmasının getirdiği kayıplar, şu anki veri piyasasındaki aracı ve brokerlerin gereksiz zaman ve para kayıplarına neden olmaları, veri kaynaklarının çeşitli olmaması şirketlerin işini zorlaştırmakta ulaşmak istedikleri hedef kitleye ulaşamamaktadırlar. İşte veri piyasasındaki tüm bu aksaklıkların farkına vararak başarılı çözümler üreten Datablockchain platformu son teknoloji ürünü blok zincir ve akıllı sözleşmelerin güvenilirliğini arkasına alarak tecrübeli ve işinde son derece hassas davranan bir ekibin hazırlamış olduğu yol haritasıyla birlikte müşterilerine hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

1_tkdolaMC9W_vNfBoIkp6HQ.png

Burada kısaca platformu özetleyecek olursak;

• Datablockchain kullanıcılarla veri sağlayıcılar arasındaki bağlantıyı direk sağlayarak pazarın verimsiz şekilde kullanılmasına yol açan brokerleri kaldırarak ortak bir çözüm yolu sağlayacaktır.

• Datablockchain büyük veri uygulamasının sadece büyük yatırımcıların katılabileceği engelini kaldırarak küçük ve orta düzeydeki girişimcileri de arkasına alarak tabanını genişletme kararı almıştır.

• Datablockchain bütün kaynaklardan gelen verileri ortak bir noktada toplayarak analiz edilmesini sağlayacak hem veri kaynaklarını ödüllendirerek kullanıcıların daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayacaktır.

• Datablockchain tüm verileri toplayarak işletmecilerin istedikleri verileri doğru okuyarak onlara net ve doğru bir dönüt sağlayacaktır.

• Datablockchain çok fazla veri tabanı sağlayarak veri pazarının denetlenebilen, şeffaf olmasını sağlayacaktır.

• Datablockchain blok zincir, yapay zeka ve büyük veri özelliklerini kullanarak hızlı, kaliteli ve güvenli bilgi sağlar.

• Datablockchain derecelendirme sistemiyle kullanıcı ve veri sağlayıcı arasındaki oluşması muhtemel problemlere çözüm üretecektir.

indir (1).jpg

Son olarak 2017 yılında yapılan araştırmalara göre 590 milyar dolara ulaşan bu sektörde geçerli, güvenilir, net verilere ulaşma sıkıntısı gittikçe artıyor. Bu platformun devlet verilerini, özel sektörün verilerini, oy kayıtlarını, iş ile ilgili verileri, emlak ile ilgili verileri, kredi verileri gibi önemli verilerle veri sağlayıcılardan elde ettiği verileri birleştirip kesin ve net bilgiye ulaşmasının kaçınılmaz olduğu bir gerçek.

Token ve ICO Bilgileri

DBCCoin tokenı DataBlockChain platformu için bir ödül programına kullanılacak ve bu platformda önemli bir pazarlama aracı ve katalizör görevi de üstlenecektir.

Screenshot_2.png

Yol Haritası

Screenshot_4.png

Proje Ekibi

Screenshot_3.png

Faydalı Linkler

İnternet Sitesi: https://www.datablockchain.io/
Teknik Rapor: https://www.datablockchain.io/#documents
Telegram: https://t.me/DBCIO
Twitter: https://twitter.com/DBC_IO
Linkendin: https://www.linkedin.com/company/datablockchain/
Facebook: https://www.facebook.com/datablockchainio-210421122875853/
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3361166.msg%msg_id%
Bitcointalk BOUNTY: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3637821.0

Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Did you like this?
Tip ico-Analist with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to ico-Analist

Scan to Donate Bitcoin Cash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to ico-Analist

Scan to Donate Ethereum to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to ico-Analist

Scan to Donate Litecoin to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to ico-Analist

Scan to Donate Monero to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to ico-Analist

Scan to Donate ZCash to ico-Analist
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Ethereum, ico

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There is something wrong with the server